10 kilogramlık kabak için 12 bin lira ödedi

– Bilecik’te Kızıldamlar Kestane Kabağı Festivali’ne katılan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin, açık artırmayla satılan 10 kilogramlık kabağı 12 bin lira verdi

BİLECİK (AA) – Bilecik'te bu yıl 5'incisi düzenlenen Kızıldamlar Kestane Kabağı Festivali'ne katılan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şükrü Keskin, 10 kilogramlık kabağı açık artırmada 12 bin liraya satın aldı.

Merkeze bağlı Kızıldamlar köyünde yetiştirilen ve raf ömrü bir sene olan kestane kabağının festivali gerçekleştirildi.

Bu yıl 5'incisi düzenlenen festivale Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Nihat Can, bazı ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılara kabağın birçok çeşidinden yapılmış ürünler dağıtıldı, protokol Bilecik halk oyunlarını oynadı.

Programda 10 kilogramlık kabağın açık artırma yoluyla satılması sırasında renkli görüntüler oluştu. Artırmada kabağa 12 bin lira veren Bilecik TSO Başkanı Şükrü Keskin, davetlilerden alkış aldı. Sahneye davet edilen Keskin, istek üzerine çiftetelli oynadı.

Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kabağı çok seviyorum. Onun için kabakların tamamını da alabilirim. Bu organizasyonun daha da geniş olması lazım. Kabağımızın Türkiye'nin her tarafında tanıtılması lazım." diye konuştu.

  • Karda yuvarlanan kaşarı yakalamak için yarıştılar
  • KARS (AA) – Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bu yıl 5'incisi düzenlenen "Kış Oyunları Festivali" kapsamında gerçekleştirilen karda kaşar yuvarlama yarışı renkli görüntülere sahne oldu.
    Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığınca organize edilen 5. Sarıkamış Kış Oyunları Festivali, Sarıkamış Kayak Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerle devam

  • İstanbul'da “Kestane Festivali”
  • İSTANBUL (AA) – Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Kestane Festivali'nin başarılı bir proje olduğunu işaret ederek, "Meyve bahçelerimizin son hasadını kestane bahçemizde gerçekleştiriyoruz. Kestane bahçesi bu yıl güzel mahsul verdi. Biliyorsunuz kestane nemli havayı sever ve şehir ortamında da yetişmez. Ama biz bunu Bağcılar'da yetiştirdik." dedi.
    Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi Kestane Bahçesi'nde, piknik yapan vatandaşlarla sohbet ettikten