14 bin sürekli işçi alımı İŞKUR üzerinden dijital ortamda yapılacak

ANKARA (AA) – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı kadrolarına yapılacak 14 bin sürekli işçi alımıyla ilgili süreç hakkında bilgi verdi.

Kamu işçisi alımında başvuruların elektronik ortamda gerçekleşeceğini aktaran Selçuk, “Vatandaşlarımız İŞKUR birimlerine gelmeden başvurularını e-Devlet ya da ‘esube.iskur.gov.tr’ üzerinden yapabilecek. Ayrıca ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezimizi arayarak da başvurularını gerçekleştirebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs riski göz önünde bulundurularak, halk sağlığını korumak amacıyla, il müdürlüklerine fiziken yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğini kaydetti.

Son başvuru tarihi 30 Mart

Başvuruların, bugünden itibaren 30 Mart’a kadar yapılacağı açıklandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, çocuk bakım kuruluşlarında bulunan 13-18 yaşlarındaki çocukların iş ve meslek sahibi olmaları ve kariyer planlamalarının kurumsal düzeyde yapılmasına yönelik, İŞKUR ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Zehra Zümrüt Selçuk, Çocuk Destek Merkezleri ve Çocuk Evleri Sitesi’ndeki 13-18 yaşlarındaki çocukların, İŞKUR il müdürlüklerinde görevli iş ve meslek danışmanlarıyla eşleştirilerek çocukların ilgi ve yeteneklerine uygun kursa yönlendirilmelerinin sağlanacağını bildirdi.

“Çalışmalar geçen ay başladı”

Çocuk destek merkezleri ve çocuk evleri sitesindeki 13-18 yaş aralığındaki 2 bin 899 çocuğa toplam 96 iş ve meslek danışmanı ile hizmet verilmesinin planlandığını, çalışmaların geçen ay başladığını bildiren Bakan Selçuk, çocukların doğru yönlendirmeyle geleceğe daha sağlam adımlar atacaklarına inandıklarını vurguladı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, koruma altındaki çocukların, mesleki ilgi, yetenek ve becerilerinin desteklenmesi ve geliştirilmesine büyük önem verdiklerini belirterek “Koruma altında olup çeşitli nedenlerle örgün öğrenime devam etmeyen çocukların mesleki becerilerinin geliştirilmesi, kariyer planlamalarının etkili bir şekilde yapılması, ilgi ve becerilerine yönelik mesleki kursların açılması, hedeflerimiz arasında yer alıyor. Koruma altındaki çocuklarımızın yönlendirme sürecinde izlemesini sağlamak için oluşturduğumuz teknik altyapı çalışmalarıyla bu çocuklarımızı yakından takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

MANİSA (AA) – Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Manisa İl Müdürlüğü ile Vestel arasında "Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (ZEKİ) Projesi" kapsamında 6. sözleşme imzalandı.

İŞKUR'un il müdürlüğü binasındaki törende, protokole, İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan ile Vestel Elektronik Üretim Genel Müdür Yardımcısı Selim Göksu imza attı.

Protokolle Vestel'in göstereceği iş kapsamında ZEKİ'de 10 engellinin daha istihdam edileceği ve İŞKUR tarafından ise 353 bin 160 lira engelli ücret desteği sağlanacağı belirtildi.

İŞKUR İl Müdürü Aslan, ZEKİ projesi kapsamında Vestel ile 6. protokolü imzaladıklarını söyledi.

Selim Göksu ise projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.