14 köy teröristlerden kurtarıldı

ŞANLIURFA (AA) – Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri’nin doğusunda yer alan Tel Abyad’ın güneydoğusundaki Halave köyü, YPG/PKK’lı teröristlerden arındırıldı.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından desteklenen Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Suriye-Türkiye sınırındaki Tel Abyad ilçesinin güneydoğusundaki Halave köyü, harekat kapsamında teröristlerden kurtarıldı.

Gün içinde Rasulayn ilçesinin batısındaki Asfar Neccar ve Tel Halef köyleri de YPG/PKK’lı teröristlerden arındırılmıştı.

Tel Abyad’daki El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas ile Rasulayn’daki Kişto ve Aşağı Kişto köyleri de dün, YPG/PKK’lı teröristlerden temizlenmişti.

Benzer Haber:  Barış Pınarı Harekatı bölgesinde el yapımı patlayıcı imha edildi

Böylece harekatın üçüncü gününde, YPG/PKK işgalinden kurtarılan köy sayısı 14 oldu.

SMO, köylerde güvenlik tedbirleri alıyor ve arama tarama faaliyeti yürütüyor.

Erdoğan: "Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kovid-19 salgını) Ülkemizden yardım veya ürün talep eden 135 ülkeden 100'üne cevap vermeyi başardık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Moritanya'dan Bolivya'ya kadar nerede olursa olsun hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık."

Erdoğan: "Kültür ve Turizm Bakanlığımızın düzenlediği Fetih Şöleni kapsamında (Yarın) Ayasofya'da Fetih Suresi okunacak ve dualar edilecek."

Erdoğan: "Bu süreçte milletimiz önüne kurulan tüm tuzakları birer birer bozarak, 2023 hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını göstermiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Aydınlık bir geleceğin bizi beklediğine yürekten inanıyoruz."