“15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali” – 30.09.2018

– Hazreti Mevlana’nın 811. doğum yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen festival, final konseriyle sona erdi

KONYA (AA) – Türk-İslam mutasavvıfı ve şairi Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 811. doğum yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali" final konseriyle sona erdi.

Konya Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce organize edilen ve 10 gün süren , Mevlana Kültür Merkezi'nde Alimoğlu "Ruhun Dansı" topluluğunca verilen konserle tamamlandı.

Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Mevlana'nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru ve çok sayıda yerli ve yabancı turist konseri izledi.

  • “15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali” – 21.09.2018

  • – Hazreti Mevlana’nın 811’inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen festivalde, bugün İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından sahnelenen Cerrahi ayini izleyenlerin beğenisini kazandı

  • 15. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'ne doğru
  • KONYA (AA) – Türkiye başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki ülkelerden tanınmış sanatçıların katılımıyla 20-30 Eylül'de "15. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali" gerçekleştirilecek.
    Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, festivalin dünyanın hemen her yerinde bilindiğini söyledi.
    Festivalin dünyanın önemli mistik müzik festivallerinden biri olarak tescillendiğini aktaran Yarar, şöyle konuştu:
    "Festivalin dünyanın en