Per. Haz 20th, 2019

2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu

KAYSERİ (AA) – 2019 Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Avrupa Turu'nun ikinci etabı Kayseri'de başladı.

Erciyes Kayak Merkezi'nde kurulan voleybol kortlarında düzenlenen organizasyona, Çekya, İsviçre, İtalya, Polonya, Rusya, Romanya, Slovakya ve Türkiye'den 27 takım katıldı.

Erciyes'teki etap, bu yıl değişen oyun kurallarının ardından ilk kez 3×3 formatında oynanıyor.

Organizasyon hakkında bilgi veren Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Türkiye'de üç yıldır Kar Voleybolu Avrupa Turu'nun yapıldığını belirterek, "Yoğun bir katılım var, 8 ülkeden 27 takım bu turnuvaya katılıyor. Bu yılın bir diğer özelliği de kurallarda değişikliğe gidilmesi. Oyunun daha fazla sürmesi ve kaliteli bir seyir olması için üç kişiyle oynanıyor artık ve setler de 15 sayı üzerinden gerçekleşecek. Bu organizasyonu gerçekleştiren Erciyes AŞ'ye ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Organizasyon, 13 Ocak'ta sona erecek.

  • Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ikinci etabı Kayseri’de yarın başlayacak
  • – 2019 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nun ikinci etabı yarın Erciyes Kayak Merkezi’nde başlayacak

  • 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu
  • BURSA (AA) – 2018 Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kar Voleybolu Avrupa Turu'nun üçüncü etabı Uludağ'da tamamlandı.
    Uludağ Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona katılan sporcular, kadınlar ve erkekler kategorisinde mücadele etti.
    Kadınlarda Türkiye'yi temsil eden Buğra Eryıldız ve Aleyna Vence, finalde Slovak rakipleri Poszmikova Silvia ve Jurenkova Romana'yı 3-0 mağlup ederek birinci oldu.
    Erkeklerde ise Rus ikili Taras Myskiv-Ruslan Daianov,