2020 organizasyonu iptal edilen Trisome Oyunları, 2024'te Antalya'da yapılacak

ANKARA (AA) – Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, down sendromlu sporcuların olimpiyatları olarak kabul edilen 2020 Trisome Oyunları'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal olduğunu, organizasyonun 2024'te yine Antalya'da yapılacağını belirtti.

Birol Aydın, yaptığı açıklamada, Antalya'da 31 Mart-7 Nisan'da düzenlenmesi gereken organizasyonun pandemi nedeniyle 19-26 Ekim'e ertelendiğini, ancak Dünya Down Sendromlular Spor Federasyonu (SU-DS) Tıbbi Direktörü Arly Heide'nin başkanlığındaki değerlendirme sonucu organizasyonun bu tarihte de düzenlenmemesi yönünde karar alındığını aktardı.

Aydın, gelecek yılın takviminin yoğun olması nedeniyle organizasyonun 2024'te yine Antalya'da yapılmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

Federasyon Başkanı Aydın, 2024 yılında down sendromlu sporcuları Antalya'da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını anlatarak, "Başta Gençlik ve Spor Bakanlığı'mız ve Sağlık Bakanlığı'mız olmak üzere ilgili kurullarımız ile süreci yakından takip ediyoruz. 2021 yılında Down Sendromlular Avrupa Spor Oyunları başta olmak üzere, Tokyo Paralimpik Oyunları, yurt içi spor faaliyetlerimiz ve 2024 yılında Antalya'da ev sahipliği yapacağımız 2024 Trisome Oyunları'nın hazırlıklarını sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Bakan Varank: "Türkiye, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabilir."

Bakan Varank: "Ekonomik konjonktür toparlanmaya başladı. Tüketici ve reel sektör güven endeksleri yukarı yönlü hareket ediyor."

Bakan Varank: "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız."

Bakan Varank: "Ülkemizin demokrasi ve özgürlük kazanımları bir parmak şıklatmayla değil, Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesiyle elde edildi"

Pekcan: "Firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz."

Bakan Pekcan: "Firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını destek kapsamına alıyoruz."

  • Mert Kerem’in çizimi “Fair Play Resim Yarışması”nda halk oylamasında birinci seçildi - ANKARA (AA) - Dünya Fair Play Birliği (CIFP), tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünya çocukları arasında resim yarışması düzenledi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) yaptığı açıklamaya göre, yarışma duyurusunda çocuklardan, kendilerine ve çevrelerinde yaşayan insanlara nasıl baktıklarını, virüsle nasıl mücadele ettiklerini gösteren çizimler yapmaları istendi.Jüri, 30 ülkeden 300 eseri 3 kategoride değerlendirirken bir kategorideki çalışmalar da internet üzerinden halkın oyuna sunuldu. Jüri değerlendirmesinde Türkiye’den dereceye giren eser yer almazken 5 yaşındaki Mert Kerem'in çizimi halk oylamasında birinci seçildi.Dereceye giren eserler, Uluslararası Fair Play Komitesi'nin "https://www.facebook.com/internationalfairplay/" sayfasından görülebiliyor. Daha fazlasını oku »Mert Kerem’in çizimi “Fair Play Resim Yarışması”nda halk oylamasında birinci seçildi
  • E-spor'un piyasa değeri 1,5 milyar doları bulacak - İSTANBUL (AA) - KPMG Football Benchmark ekibi araştırmasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dönemindeki e-spor oyun satışları yüzde 63 arttı ve 2021 yılına kadar yüzde 21,7 büyümesi beklenen e-spor'un piyasa değeri 1,5 milyar doları bulacak KPMG’den yapılan açıklamada, Kovid-19 pandemisi nedeniyle dünyadaki tüm spor organizasyonları dururken, bu süreçte e-spor'a ilginin arttığı ve KPMG Football Benchmark ekibinin e-spor dünyasını araştırdığı belirtildi. Açıklamada, 2015 yılında 235 milyon kişinin izlediği e-spor'u şu anda toplam 454 milyon kişinin tutkuyla takip ettiği ve 2022 yılında ise e-spor'un takipçi sayısının 644 milyon olacağı ifade edildi. E-spor kitlesinin yaş ortalaması da dikkat çekici. Dünya futbolunu izleyenlerin yaş… Daha fazlasını oku »E-spor'un piyasa değeri 1,5 milyar doları bulacak
Benzer Haber:  Hindistan'da son 24 saatte 5 bin 242 Kovid-19 vakası tespit edildi
Etiketler: