26. Nazım Canca Ümitler Avrupa Judo Kupası’nda, Türkiye 23 madalya ile birinci sırada yer aldı

ANTALYA (AA) – Antalya'da gerçekleştirilen 26. Nazım Canca Ümitler Avrupa Judo Kupası'nda, Türkiye 23 madalya ile birinci sırada yer aldı.

Kemer ilçesindeki Atatürk Spor Salonu'nda 2 gün süren organizasyonda, 16 ülkeden 495 sporcu mücadele etti.

Türkiye müsabakalar sonunda 8 altın, 6 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 23 madalyaya birinci sırayı aldı. 3 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya alan Gürcistan ikinci, 2 altın, 3 gümüş ve 7 bronzla da Rusya üçüncü oldu.

Sıkletlerinde dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu verdi.

Kupanın son gününde Türk sporculardan kadınlar 57 kiloda Naz Aydın ikinci, Özlem Yıldız üçüncü, 63 kiloda Habibe Afyonlu birinci, Fidan Ögel ikinci, 70 kiloda Hatice Vandemir birinci, Serdem Daharlı üçüncü ve + 70 kiloda Hilal Öztürk birinci, Öznur Efe ikinci, Duygu Dirgen üçüncü oldu. Erkeklerde ise 73 kiloda Hüdayi Özgürbüz birinci sırayı aldı.

Benzer Haber:  Türkiye Judo Federasyonundan 19 Mayıs mesajı

Dünya genelinde Kovid-19 salgını sebebiyle ölenlerin sayısı 370 bini aştı.

Bitlis Sehi Ormanları bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün hava destekli operasyonuyla 3 terörist etkisiz hale getirildi.

MSB: "Irak'ın kuzeyi Zap ve Haftanin bölgelerinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi."

Kovid-19 salgınında iyileşenlerin sayısı dünya genelinde 2,7 milyonu geçti.

Bakan Koca: "Toplam test sayımız 2 milyonu geçti. Düne göre günlük test sayımız 3 bin arttı. Yeni vaka sayımız 1000'in altında."

Son 24 saatte 1021 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 126 bin 984 oldu.

Etiketler: