30’uncusu düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası başladı

MUĞLA (AA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası başladı.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından, Netsel Marina'daki etkinlik alanında düzenlenen kokteylde yarış haftasına destek sunan Anadolu Ajansının da aralarında bulunduğu kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi verildi.

Gecede canlı müzik performansı sergilendi, dans grupları gösteri yaptı.

MIYC Başkanı Cem Tekdağ, yaptığı konuşmada, yarışlara 1990'da 9 yatla başladıklarını, 2013'te 179 yat ile rekor kırdıklarını söyledi.

"Bu yıl 30'uncusunu düzenlediğimiz yarış haftamıza 12 ülkeden 124 yat ile bin 105 yelkenci katılıyor." diyen Tekdağ, yarış haftasına destek veren kurum ve sponsorlara teşekkür etti.

Öte yandan, Marmaris Körfezi'nde oluşturulan parkurda gün boyu antrenman turları atan yelkenciler, yarın yarışın ilk startının verilmesiyle rakipleriyle mücadele edecek.

Benzer Haber:  Dünyanın ikinci büyük yelkenli eğitim gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Yarışlar, 1 Kasım'da final müsabakalarıya tamamlanacak.

Bakan Koca: "Birkaç ay öncesinin normal düşüncesine, saat 24.00'te sokağa çıkma kısıtının kaldırılmasıyla kapılmak, isabetli bir düşünce değildir."

Sağlık Bakanı Koca: "İkinci dalga olasılığına karşı gücümüz, uygulayacağımız tedbirlerdir."

Koca: "Koronavirüsle mücadelenin ikinci dönemindeyiz. Riskin devam ettiği dönemdeyiz. Bu dönemin hayat tarzı kontrollü sosyal hayattır."

Bakan Koca: "Bu noktadan sonra salgın gücünü rehavetten alacaktır. Yapmamız gereken, giderek normale yaklaşacak süreci elbirliğiyle sürdürmektir."

Bakan Koca: Kısa bir zaman içinde bu yaş gruplarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacak. Gündemde olan birçok seçenek var.

Sağlık Bakanı Koca: Dün gece itibarıyla sokağa çıkma kısıtı kalktı. Bu uygulama şu an için 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizi içeremiyor.

Etiketler: