Cum. Eki 18th, 2019

35. Uluslararası Buenos Aires Maratonu

BUENOS AIRES (AA) – Güney Amerika'nın en önemli maratonlarından Uluslararası Buenos Aires Maratonu'nda Kenyalı atlet Evans Chebet birinciliğe ulaştı.

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te gerçekleştirilen ve 10 binden fazla kişinin katıldığı organizasyon, bu yıl 35. kez düzenlendi.

Maratonda Kenyalı atlet Evans Chebet, 42 kilometreyi 2 saat 5 dakika 2 saniyede koşarak birinci oldu. Chebet, bu derecesiyle Uluslararası Buenos Aires Maratonu'nda 42 kilometreyi en hızlı koşan atlet unvanını kazandı.

Kenyalı Reuben Kipop Kypiego'nun 2 saat 5 dakika 20 saniyeyle ikinciliği elde ettiği maratonda, bir diğer Kenyalı atlet Daniel Kibet de 2 saat 6 dakika 53 saniyeyle üçüncü sırada yer aldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: "Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tam da bu görüşmenin olduğu gün Başkan Trump'ın siyasi ve diplomatik nezaketle bağdaşmayan bir mektubu, medyada yer aldı."

Erdoğan: "Söz yerine getirilmemiş olursa 120. saatin sona erdiği dakika, harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Salı günü Soçi'de Sayın Putin'le bu meselenin Rusya'yı ve rejimi ilgilendiren taraflarını görüşeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "TSK bölgeden ayrılmayacak çünkü, oradaki güvenliğin esası bunu gerektirmektedir."