“38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı”

– Yazar Adnan Özyalçıner’in “onur yazarı” olacağı “38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı”nın teması “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olarak belirlendi

İSTANBUL (AA) – Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle hazırlanan "38. Uluslararası İstanbul "nın onur yazarı Adnan Özyalçıner oldu.

Fuarda, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla onur yazarı seçilen Özyalçıner'in yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

Bu yıl "Edebiyatımızda 50 Kuşağı" teması ile yapılacak olan fuarda "Sinemamızda 50 Kuşağı", "Tiyatromuzda 50 Kuşağı", "50 Kuşağı Dergileri", "Yayıncılıkta 50 Kuşağı", "Şiirimizde 50 Kuşağı", "Öykücülükte 50 Kuşağı" ve "Edebiyatımızda 50 Kuşağı" başlıklı özel etkinlikler düzenlenecek.

Yurt içi ile yurt dışından 800'ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımının beklendiği , 2-10 Kasım tarihleri arasında okuyucuyla buluşacak.

Etkinlik kapsamında 9 gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinin yanı sıra birçok yazar imza günlerinde okurlarıyla bir araya gelecek.

Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olan fuar, Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, ARTİST 2019 / 29. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

  • “Şair olarak hayallerime Türkiye'de kavuştum”
  • İZMİR (AA) – 24'üncü İzmir Kitap Fuarı'na katılan Suriyeli şair Hael Srour, ülkesindeki iç savaş nedeniyle geldiği Türkiye'de hayallerine kavuştuğunu söyledi.
    Fuarda kitaplarını imzalayan Srour, AA muhabirine, ülkesinde Baas rejiminin baskısı nedeniyle yayımlatamadığı şiirlerinin Türkiye'de kitap olarak yayımlandığını belirtti.
    Ülkesinde yaşadığı dönemde halkın çektiği acıları mısralara döktüğünü anlatan Hael Srour, "Suriye'deyken diğer halkların yaşadığı acıları

  • 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 10 Kasım'da açılacak
  • – Selim İleri’nin “Onur Yazarı” olduğu fuara yurt içi ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan 300 kültür etkinliği yapılacak