43. MODEF EXPO Fuarı 8-13 Haziran'a ertelendi

BURSA (AA) – Bursa'nın İnegöl ilçesinde, 6-11 Nisan'da yapılması planlanan 43. MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle 8-13 Haziran'a ertelendi.

MODEF Fuarcılık ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, yaptığı yazılı açıklamada, 43. MODEF EXPO Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'nın, Kovid-19 sebebiyle alınan tedbirler kapsamında 8-13 Haziran tarihine ertelendiğini bildirdi.

Koronavirüs ile ilgili birçok ülkede tedbirlerin alındığını belirten Uğurdağ, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığı öncülüğünde alınan önlemler sonrası birçok programlar 1 Mayıs'a kadar ertelendi. 6 Nisan'da başlatmayı planladığımız MODEF Fuarı'nın ötelenmesiyle ilgili geçen hafta kamuoyunu bilgilendirmiştik. MODEF yönetim kurulu ile yaptığımız toplantı neticesinde fuarın 8-13 Haziran'da yapılmasına karar verdik. Hem İTSO hem de MODEF Fuarcılık'ın birçok programı vardı. Bu programlar da 1 Mayıs'tan sonraya ertelendi. Daha sonra tarihleri belirleyip programları sürdüreceğiz."

Haksız fiyat artışlarına değinen Uğurdağ, söz konusu artışın gıda ve diğer ürünlerdeki stokların birden erimesi sonucu meydana geldiğini bildirdi.

Fiyat artışlarına giden firmalara yönelik ciddi tedbirler alacaklarını vurgulayan Uğurdağ, "Gerek stok gerekse yüksek fiyat artışları yapan firmalara cezalar vereceğiz. Bu krizi fırsata dönüştürmek ticaret ahlakına yakışmaz. Bu süreci hep beraber yaşıyoruz. Esnafımız ve sanayicimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızla dayanışma ve özveri içinde bu süreçleri atlatmak durumundayız. Daha temkinli ve planlı şekilde süreci yönetmek durumundayız. Çok kısa süre sonra hükümetimiz de ekonomik paketler ve yeni kararlarla ilgili destekleri açıklayacaklardır. Bu da ekonomik hayata ciddi şekilde soluk aldıracaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – CW Enerji, Türkiye'de ve uluslararası arenada düzenlenecek 4 fuara katılacak.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, firma Amsterdam, Münih, İstanbul ve Antalya'da düzenlenecek 4 farklı fuarda en son teknolojiyle geliştirdiği ürünlerini sergileyecek.

CW Enerji, 28-30 Eylül tarihlerinde Amsterdam'da Solar Solutions, 5-7 Ekim'de Tuzla Expo Center'da Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi ve Sergisi, 6-8 Ekim'de Münih'te Intersolar Europe Fuarı ve 13-15 Ekim tarihlerinde Antalya'da 14. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı'na katılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Üst Yöneticisi Tarık Sarvan, sektörleriyle ilgili etkinliklerde aktif olarak yer almaya özen gösterdiklerini belirterek, "Fuarlar için hazırlıklarımızı tamamladık. Sektörün gelişimi için fuarların oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu tür etkinliklerde firmalar kendilerini tanıtma imkanı bulurken, sektörel gelişmeleri de yakından görme şansı oluyor. Biz de sektörün öncü firması olarak, fuarlara kendimizi en iyi şekilde hazırlıyoruz. Fuarlarda son teknoloji ile ürettiğimiz ürünlerimizi sergileyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (AA) – Otokar, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı'na (IAA Mobility) katılarak 12 metrelik elektrikli otobüsü Kent Electra'nın tanıtımını gerçekleştirdi.

Otokar'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, bu yıl "Bundan sonra bizi ne hareket ettirecek?" sloganıyla düzenlenen ve salgın sonrasında Avrupa'nın ilk yüz yüze otomobil fuarı olan IAA Mobility'ye katıldı.

Fuarda 12 metrelik şehir içi elektrikli otobüsünü tanıtan Otokar'ın Webasto pilleriyle güçlendirilen Kent Electra otobüsü fuar boyunca yolcu taşımacılığı yaptı.

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın 50'den fazla ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu, güvenli seyahat imkanı sunan Otokar'ın elektrikli otobüsü IAA Mobility 2021'de emisyonsuz araçlar için tahsis edilen "Blue Lane" hattında hizmet verdi.

Kent Electra, Webasto iş birliğiyle 6 gün boyunca fuar alanı ve şehir merkezi arasında 1.000 kilometrenin üzerinde yol yaptı ve 2 bini aşkın fuar ziyaretçisini taşıdı.

Dinamik ve modern tasarımıyla dikkati çeken Kent Electra; daha temiz çevre, daha sessiz trafik, daha düşük işletme maliyetleri ve daha yüksek verimlilik sağlamak hedefiyle tasarlandı.

Otokar Ar-Ge Merkezi'nde geliştirilen, Voith şanzımanlı Kent Electra, tasarımının yanı sıra konforu, teknolojisi, güvenlik alanındaki yenilikçi çözümleriyle Münih'te dikkatleri üzerinde topladı.

Tam şarjla topografya ve kullanım profiline bağlı olarak 300 kilometre üzerinde menzil sunabilen Kent Electra, Münih IAA Mobility 2021'de de yolcuların beğenisini kazandı.