45. Golonya Hitit Rallisi – 30.09.2018

– Ali Sipahi Ralli Kupası’nın 4. ayağı Golonya Hitit Rallisinde genel klasmanda Emrah Ali Başo-Gürkal Cengiz Menderes ikilisi birinci oldu

ÇORUM (AA) – Çorum'da gerçekleştirilen Ali Sipahi Kupası'nın 4. ayağı 45. Golonya Hitit Rallisi sona erdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunca düzenlenen kupanın 4. ayağı olan Hitit Rallisi, Ankara Otomobil Sporları Kulübünün (ANOK) organizasyonu ve Çorum Belediyesinin desteğiyle yapıldı.

Çorum Barajı mevkisindeki Ahmediye ve Gemed etabında yapılan yarışlarda mücadele eden 20 takım, toplam uzunluğu 157 kilometre, özel etabı ise 71 kilometre olan yarışta en iyi dereceyi yapabilmek için mücadele verdi.

Bölgedeki iki etap ise 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'nde şehit düşen Erol Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip Olçok adına geçildi.

Yarışlarda genel klasmanda Emrah Ali Başo-Gürkal Cengiz Menderes birinci, İlhan Mutluay-Cumhur Önder ikinci, Yavuzhan Cabbaroğlu-Enez Al üçüncü oldu.

Yarışmanın ardından Hürriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Belediye Başkanı Zeki Gül ile ANOK Başkanı Mesut Sami Bıyık tarafından dereceye giren pilot ve takımlara ödülleri verildi.

Gül, ödül töreninin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hitit Rallisi'nin, Türkiye'nin en eski motor sporları organizasyonu olduğunu söyledi.

Çorum'un 4 yıldır Hitit Rallisi'ne ev sahipliği yaptığını belirten Gül, "Bu yıl rallinin etaplarına 15 Temmuz şehitlerimiz ve hemşehrimiz Erol Olçok ile Abdullah Tayyip Olçok'un adı verilmiştir. Dereceye giren pilotlarımızı tebrik ediyorum. Çorum Belediyesi olarak bu etkinliği, gelecek yıllarda da devam ettirmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

  • 45. Golonya Hitit Rallisi
  • ÇORUM (AA) – Çorum'da, Ali Sipahi Ralli Kupası'nın 4. ayak 45. Golonya Hitit Rallisi öncesinde ekipler, seyirci özel etabında mücadele verdi.
    Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunca düzenlenen şampiyonanın 4. ayağı olan 45. Golonya Hitit Rallisi, Ankara Otomobil Sporları Kulübünün (ANOK) organizasyonuyla ve Çorum Belediyesinin desteğiyle gerçekleştiriliyor.
    Organizasyon kapsamında, yarın yapılacak yarışlar öncesinde ekipler, seyirci özel etabında

  • Dap Yapı, Ege Rallisi'ne sponsor oldu
  • İSTANBUL (AA) – Dap Yapı, Ege Otomobil Sporları Kulubü tarafından düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı 29. Ege Rallisi'nin seyirci özel etabının sponsorluğunu üstlendi.
    Dap Yapı'nın açıklamasına göre, şirket, Türkiye'nin en önemli rallilerinden birine imzasını atmaya hazırlanıyor. Şirket, bu kapsamda Ege Otomobil Sporları Kulubü tarafından düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı olan 29. Ege Rallisi'nin Seyirci