9. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması için kayıtlar başladı

BURSA (AA) – Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) öncülüğünde, bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan "Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması" için kayıtlar başladı.

UTİB'den yapılan açıklamaya göre, ön eleme kayıtları 15 Şubat'a kadar devam edecek yarışmada, birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye ise 5 bin lira ödül verilecek.

'Sürdürülebilirlik' temasının ele alınacağı yarışmaya, güzel sanatlar, sanat ve tasarım, mimarlık ve mühendislik fakültelerinin tekstil, moda, tasarım, tekstil mühendisliği, grafik tasarım, endüstri ürünleri tasarımı, görsel iletişim tasarımı, iç mimarlık ve mimarlık bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencileri başvurabilecek. Yarışma "Ürün Tasarımı Kategorisi"nde gerçekleştirilecek.

Yarışma, perdelik kumaş, perde sistemleri, koltuk, döşemelik kumaş, banyo tekstili, yatak odası tekstili, duvar tekstili gibi ev tekstili ürünlerinden yola çıkarak farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek estetik ve fonksiyonel nitelikleri üstün olan ürünleri kapsayacak. Online elemeye katılmaya hak kazananların 4 Mart'ta açıklanacağı yarışmanın final elemesi 6 Mayıs'ta yapılacak.

Dereceye giren üç kişiye Ticaret Bakanlığının uygun görmesi halinde yurt dışı eğitim imkanı sağlanacak. Dereceye girenler bunun yanında online İngilizce eğitimi, staj ve tasarım tescil ödüllerine de sahip olabilecek.

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 1511 artarak 102 bin 197'ye yükseldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Ziraat Türkiye Kupası yarı finali rövanş maçlarının 16 ve 18 Haziran tarihlerinde oynanacağını açıkladı.

TFF, sezonun kalan bölümünde lig ve kupa maçlarında takımlara 5 oyuncu değişikliği hakkı verileceğini açıkladı.

TFF, Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin kaldırılması yönünde 7 kulübün yaptığı talebin reddedildiğini açıkladı.

TFF, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması için tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Libya ve Malta hükümetleri ikili ilişkilerin ilerletilmesi ve düzensiz göçle mücadele alanında iş birliği mutabakat zaptı imzaladı.

Etiketler: