Cum. Eki 18th, 2019

9. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması için kayıtlar başladı

BURSA (AA) – Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) öncülüğünde, bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan "Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması" için kayıtlar başladı.

UTİB'den yapılan açıklamaya göre, ön eleme kayıtları 15 Şubat'a kadar devam edecek yarışmada, birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye ise 5 bin lira ödül verilecek.

'Sürdürülebilirlik' temasının ele alınacağı yarışmaya, güzel sanatlar, sanat ve tasarım, mimarlık ve mühendislik fakültelerinin tekstil, moda, tasarım, tekstil mühendisliği, grafik tasarım, endüstri ürünleri tasarımı, görsel iletişim tasarımı, iç mimarlık ve mimarlık bölümleri 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencileri başvurabilecek. Yarışma "Ürün Tasarımı Kategorisi"nde gerçekleştirilecek.

Yarışma, perdelik kumaş, perde sistemleri, koltuk, döşemelik kumaş, banyo tekstili, yatak odası tekstili, duvar tekstili gibi ev tekstili ürünlerinden yola çıkarak farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek estetik ve fonksiyonel nitelikleri üstün olan ürünleri kapsayacak. Online elemeye katılmaya hak kazananların 4 Mart'ta açıklanacağı yarışmanın final elemesi 6 Mayıs'ta yapılacak.

Dereceye giren üç kişiye Ticaret Bakanlığının uygun görmesi halinde yurt dışı eğitim imkanı sağlanacak. Dereceye girenler bunun yanında online İngilizce eğitimi, staj ve tasarım tescil ödüllerine de sahip olabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tam da bu görüşmenin olduğu gün Başkan Trump'ın siyasi ve diplomatik nezaketle bağdaşmayan bir mektubu, medyada yer aldı."

Erdoğan: "Söz yerine getirilmemiş olursa 120. saatin sona erdiği dakika, harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Salı günü Soçi'de Sayın Putin'le bu meselenin Rusya'yı ve rejimi ilgilendiren taraflarını görüşeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "TSK bölgeden ayrılmayacak çünkü, oradaki güvenliğin esası bunu gerektirmektedir."

Erdoğan: "Barış Pınarı Harekatı bir anlık oluşum değildir. Bunun hazırlığı geriye doğru gittiğimizde 3, 4 yılı, 5 yılı bulmaktadır."