Sal. Ara 10th, 2019

A Milli Erkek Basketbol Takımının olimpiyat elemelerindeki rakipleri belli oldu

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Elemeleri’nde Kanada’da oynanacak karşılaşmalarda B Grubu’nda Çekya ve Uruguay’la eşleşti.

İSTANBUL (AA) – Basketbolda 2020 Tokyo Olimpiyat Elemeleri kura çekimi gerçekleştirildi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın da yer aldığı kura çekimi, İsviçre’nin Nyon kentindeki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde yapıldı.

Kura çekimine 3. torbadan katılan milli takım, Kanada’da yapılacak elemelerde Uruguay ve Çekya ile B Grubu’nda yer aldı. Aynı ülkedeki elemelerin A Grubu’nda ise Kanada, Yunanistan ve Çin bulunuyor.

Eleme müsabakaları, 23-28 Haziran 2020’de Kanada, Hırvatistan, Litvanya ve Sırbistan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Her ülkede üçer takımdan oluşan iki grubu ilk iki sırada tamamlayanlar çapraz eşleşecek. Bu eşleşmeyi geçen ülkeler, finalde karşılaşacak. Finali kazanan 4 takım olimpiyat vizesi alacak.

Elemelerde gruplar şu şekilde oluştu:

Kanada:

A Grubu: Kanada, Çin, Yunanistan

B Grubu: Türkiye, Uruguay, Çekya

Sırbistan:

A Grubu: Sırbistan, Dominik Cumhuriyeti, Yeni Zelanda

B Grubu: Porto Riko, İtalya, Senegal

Litvanya:

A Grubu: Litvanya, Güney Kore, Venezuela

B Grubu: Polonya, Slovenya, Angola

Hırvatistan:

A Grubu: Almanya, Rusya, Meksika

B Grubu: Hırvatistan, Tunus, Brezilya

Muhabir: Yunus Kaymaz

Basketbol Son Dakika Haberleri


FIBA tarafından gerçekleştirilen kura çekiminde; 2020 yılında altyapılarda oynanacak Avrupa Şampiyonaları'nda gruplar belirlendi. 🇹🇷🏀👉 https://bit.ly/2RAcEIx

Çiçeksepeti, TBF ile imzaladığı anlaşma ile ING Basketbol Süper Ligi Resmi Sponsoru oldu. 🏀👉 https://bit.ly/2PyOU4G

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 8. hafta tamamlandı.⛹‍♀🏀 İşte toplu sonuçlar ve puan durumu ⬅👇

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları, Hatay ve Çanakkale illerinde hizmete giriyor. 🏀👉 https://bit.ly/2RzC4G2

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden temsilcilerimiz; Beşiktaş Sompo Sigorta, Gaziantep Basketbol, Teksüt Bandırma ve Türk Telekom, 8’inci hafta karşılaşmalarını 10 Aralık Salı ve 11 Aralık Çarşamba günleri oynayacak. #BasketballCL 🏀⛹‍♂👉 https://bit.ly/2P6qD7d