A Milli Erkek Voleybol Takımı, dördüncü maçında Belarus’u 3-1 mağlup etti

Salon: Stozice

Hakemler: Jan Krticka (Çekya), Milan Raikovic (Hırvatistan)

Türkiye: Arslan Ekşi, Baturalp Burak Güngör, Doğukan Ulu, Adis Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Oğuzhan Karasu (Burak Mert, Selçuk Keskin, Metin Toy, İzzet Ünver, Emre Vahit Savaş)

Belarus: Shmat, Tsiushkevich, Charapovich, Busel, Udrys, Radziuk (Zabarouski, Antanovich, Miskevich, Kurash)

Setler: 25-21, 26-24, 20-25, 25-19

Süre: 30, 33, 28, 27 (118 dakika)

İSTANBUL (AA) – A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2019 Avrupa Şampiyonası C Grubu'ndaki dördüncü maçında Belarus'u 3-1 mağlup etti.

Fransa, Belçika, Slovenya ve Hollanda'nın ortaklaşa düzenlediği organizasyonda Türkiye, Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da Belarus ile karşılaştı.

Belarus maça üst üste attığı 2 sayıyla başlasa da bu sayılardan sonra oyunun kontrolünü alan milliler, maçın sonuna kadar üstünlük kurdu ve ilk seti 25-21 önde bitirdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan 2. sette de çekişmeli geçmesine rağmen üstünlüğünü maçın genelinde koruyan Türkiye, ikinci seti 26-24 kazandı.

Üçüncü sete de iyi başlayan milli takım, Adis Lagumdzija'nın etkili oyununa rağmen rakibinin son bölümdeki iyi oyununa direnemedi ve Belarus 3. seti 20-25 kazandı.

Çekişmeli geçen son sette, Adis Lagumdzija'nın etkili performansı bu sefer belirleyici oldu ve milliler maçı 25-19 bitirerek Belarus'u 3-1 mağlup etti.

Türkiye, gruptaki son maçını, yarın Finlandiya ile yapacak.

Çataklı, sosyal medyada provokatif koronavirüs paylaşımı yapan 1152 kullanıcıdan 520'sinin yakalandığını, bunlardan 11'inin tutuklandığını bildirdi.

Çataklı: "Koronavirüs fırsatçılarına yönelik kolluk kuvvetlerimizce düzenlenen operasyonlarda 601 kişiye adli ve idari işlem yapıldı, 7'si tutuklandı"

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: "Bugüne kadar koronavirüs tedbirlerine uymayan 496 bin 841 kişiye adli ve idari işlem yapılmıştır."

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı: "Mayıs ayındaki operasyonlarda 4'ü turuncu, 8'i gri kategoride olmak üzere 78 terörist etkisiz hale getirildi."

Bakan Pekcan: "Başta Habur ve Gürbulak olmak üzere, İran ve Irak'a yönelik gümrük kapılarımız uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldı."

İmece ile Türkiye'nin sivil ve askeri yüksek çözünürlüklü görüntü ihtiyacının yerli kaynaklarla karşılanmasına yönelik önemli bir adım atılmış oldu

Etiketler: