ABD'de yeni konut satışları nisanda beklenmedik bir şekilde arttı

WASHINGTON (AA) – ABD'de yeni konut satışları, nisanda aylık yüzde 0,6 artışla 623 bine yükseldi ve beklentilerin aksine artış gösterdi.

ABD Ticaret Bakanlığı, nisan ayına ilişkin yeni konut satış istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, ülkede yeni konut satışları, nisanda bir önceki aya göre yüzde 0,6 arttı. ABD'de bu dönemde 623 bin yeni konut satıldı.

Bu dönemde beklentilerin aksine artış gösteren yeni konut satışlarına ilişkin piyasa beklentisi, yüzde 21,9 azalışla 480 bin seviyesinde gerçekleşmesi yönündeydi.

Yeni konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 6,2 azaldı.

Ayrıca, mart ayına ilişkin yeni konut satış rakamları 627 binden 619 bine revize edildi.

ABD'de nisan ayında satışa çıkan yeni konutların ortalama fiyatı ise geçen yıla göre yüzde 8,5 düşerek 309 bin 900 dolara geriledi.

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."

OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Akar'ın onayıyla 4562 personel TSK'dan ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

Akar: "Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir"

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 70 artarak 8 bin 12'ye yükseldi.