ABD'den Endonezya'ya taziye mesajı

– ABD Dışişleri Bakanlığı, Endonezya’da meydana gelen deprem ve tsunami nedeniyle hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayımladı

WASHINGTON (AA) – ABD yönetimi, 'nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunami nedeniyle hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralananlar için de geçmiş olsun mesajı yayımladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Sulawesi Adası'nda yaşanan depremle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Deprem ve ardından meydana gelen tsunamide hayatını kaybedenler için başsağlığı dilenen mesajda, afetten etkilenen tüm Endonezyalılara destek için ABD'nin hazır olduğu kaydedildi.

ABD'nin Endonezya'daki diplomatik misyonlarında olayın yakından takip edildiği ifade edilen açıklamada, şu ana kadar herhangi bir Amerikan vatandaşının hayatını kaybettiği bilgisinin alınmadığı belirtildi.

Açıklamada, "ABD ve Endonezya stratejik ortak ve dosttur. Biz yardım çalışmalarına destek olmak için hazırız." ifadelerine yer verildi.

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda cuma günü meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide ölü sayısının son olarak bin 203'e çıktığı açıklanmıştı.

 • Erdoğan'dan Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo'ya taziye
 • ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sulawesi Adası'ndaki deprem ve tsunamide hayatını kaybedenler için Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'ya taziyede bulundu.
  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezyalı mevkidaşıyla bugün telefonda görüştü.
  Sulawesi Adası'ndaki deprem ve tsunamide hayatını kaybedenler için Widodo'ya taziyede bulunan Erdoğan, bin 300'e yakın insanın hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.
  Türkiye'nin

 • Türkiye'den Endonezya'ya tsunami felaketi için taziye mesajı
 • ANKARA (AA) – Türkiye, Sunda Boğazı'nda meydana gelen tsunamide yaşamını yitirenler için Endonezya'ya taziyelerini iletti.
  Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Endonezya'nın Sunda Boğazı bölgesinde 22 Aralık 2018 günü meydana gelen tsunami felaketinin yol açtığı ağır can kayıplarını büyük üzüntüyle öğrendik. Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve kardeş Endonezya halkına başsağlığı diliyoruz." ifadesi yer aldı.
  Endonezya