Çar. Tem 24th, 2019

Abdi İpekçi yerini modern tesislere bırakıyor

İSTANBUL

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada, 1989 yılından bu yana faaliyet gösteren 12 bin 500 kişilik Spor Salonu‘nun, Türk basketboluna hizmet verecek yeni bir spor merkezi için sporseverlere veda ettiği kaydedildi.

Federasyon öncülüğünde inşa edilecek yeni spor merkezinin modern bir salonun yanı sıra altyapılar için antrenman ve maç sahaları, A Milli Takımları için antrenman salonları, etkinlik ve seminer salonları, kamp merkezi, müze ve halka açık özel alanlarıyla Türk basketboluna hizmet vereceği belirtildi.

Tesisin inşaatı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yıkım ve tahliye çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlatılacak.

Türkoğlu: Örnek bir tesis planlıyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilecek yeni tesisin, önemli bir eksikliği gidererek milli takımlar için önemli bir kamp merkezi oluşturacağını belirterek, “Avrupa’da ve dünyada örnek olabilecek bir tesis planlıyoruz.” dedi.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana tesisleşme üzerinde titiz bir çalışma yürüttüklerini aktaran Türkoğlu, “Abdi İpekçi Spor Salonu, oyuncusundan antrenörüne, salon personelinden taraftara kadar tüm basketbol ailesine unutulmaz hatıralarla dolu, 30 yıla yakın süreli bir hizmet verdi. Ümit ediyorum yeni ve modern basketbol gelişim merkezinde de nice başarılar ve nice unutulmaz hatıralarla kucaklaşıyor olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Yunus Kaymaz


 • Abdi İpekçi Spor Salonu tarih oluyor
 • İSTANBUL
  Türk sporuna 29 yıl süreyle hizmet veren Abdi İpekçi Spor Salonu, yerini modern bir tesise bırakacak.
  Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) projesi kapsamında yıkılarak, yerine Basketbol Gelişim Merkezi inşa edilecek tesis, 1989 yılından itibaren hizmet dönemi içinde çok sayıda önemli organizasyona ev sahipliği yaptı.
  Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine inşa edilecek tesis ise Türk basketbolunda bir ilk olma

 • ‘Müthiş bir proje yapıyoruz’

 • İSTANBUL – SÜHA GÜR
  Türk sporuna 29 yıl hizmet veren Abdi İpekçi Spor Salonu‘nun yıkım işlemine devam ediliyor.
  Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi (CEO) Ömer Onan, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yıkımı ve sonrasındaki süreç hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

  Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine güzel bir tesis yapacaklarını belirten Onan, “Abdi İpekçi Spor Salonu, Türk basketboluna çok uzun