Pts. Ağu 19th, 2019

ABD'li komutan Votel Mısırlı yetkililerle görüştü

KAHİRE (AA) – ABD Merkez Kuvvetler (CENCOM) Komutanı General Joseph Votel, Mısır Savunma Bakanı Muhammed Zeki ve Genelkurmay Başkanı Muhammed Ferid ile bölgedeki gelişmeleri görüştü.

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai yaptığı yazılı açıklamada, Votel'in Zeki ve Ferid ile ayrı ayrı görüştüğünü ifade etti.

Votel'in gerçekleştirdiği görüşmelerde bölgedeki gelişmeler, terörün sonlandırılması, güvenlik ve istikrarın sağlanması ile iki ülke arasındaki askeri işbirliği konuları ele alındı.

Mısır Savunma Bakanı Zeki görüşmede, Mısır ile ABD arasındaki köklü ilişkilere vurgu yaptı. Votel ise iki ülke arasında bugün ve ileride daha fazla işbirliği görmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Mısır ile ABD arasında özellikle askeri düzeyde stratejik ilişkiler bulunuyor. Washington yönetimi, Mısır'a yıllık 1,3 milyar dolarlık askeri yardım yapıyor.

  • CENTCOM Komutanı Votel'den Lübnan ziyareti
  • BEYRUT (AA) – ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel'in, Lübnan'da iki günlük resmi temaslarda bulunduğu belirtildi.
    ABD'nin Beyrut Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, CENTCOM Komutanı General Votel, 21-22 Ocak tarihlerinde Lübnan'a yaptığı ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Mişel Avn tarafından kabul edildi.
    Başbakan Saad el-Hariri ve Meclis Başkanı Nebih Berri'yi de makamlarında ziyaret eden Votel, daha