Sal. Haz 25th, 2019

Abdulsabur Endican, TASD Başkanlığı'na yeniden seçildi

İSTANBUL (AA) – Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği () Yönetim Kurulu Başkanı Abdulsabur Endican, güven tazeledi.

TASD'dan yapılan açıklamaya göre, derneğin seçimli olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçime göre, Abdulsabur Endican, yeniden TASD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

TASD Yönetim Kurulu, Endican'ın yanı sıra Hüseyin Ata, Süleyman Gürsoy, Erdal Durmaz, Yavuz Uçan, Arif Özkan, Muhammed Yahşi, Murat Çalışkan ve Osman Özalp'tan oluştu.

Seçim sonrası üyelere hitap eden Abdulsabur Endican, "Ülkemizin içinde bulunduğu zor şartları bir an önce aşmak, ekonomimizin gücüne güç katmak, Türk ayakkabısını dünyaya daha çok tanıtmak için tüm tecrübelerimizi ortaya koyarak, başta ihracat olmak üzere atılım dönemi başlatacağız." ifadesini kullandı.

Endican, 2 yıllık yoğun çalışma sonucu üye sayısını 500'e çıkardıklarını, yeni hedeflerinin bin üyeye ulaşarak derneği tüm Türkiye'ye yaymak olduğunu, böylece derneği daha şeffaf hale getirirken, seslerinin daha gür çıkmasını, taleplerinin daha hızlı yerine getirilmesini ve çözümün daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaklarını kaydetti.

  • Ayakkabı ihracatında 2019 hedefi 1,2 milyar dolar
  • İSTANBUL (AA) – Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulsabur Endican, yılın ilk 4 ayında 383 milyon dolarlık ayakkabı ihracatı gerçekleştirdiklerini belirterek, "2019 için ayakkabıda ihracat hedefimiz 1,2 milyar dolar. Önümüzdeki dönemde daha yüksek artışla bu rakama ulaşmamız zor olmayacaktır." ifadelerini kullandı.
    Dernekten yapılan açıklamaya göre, Aymakoop Ayakkabıcılar Sitesi'nde yer alan Ticaret Merkezi'nin

  • “Amazon yetkilileri, Türkiye'den ayakkabı almak istediğini söyledi”
  • İSTANBUL (AA) – Türk Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Gürsoy, e-ticaret devi Amazon''un yetkilileri ile 30 Mart'ta İstanbul'da toplantı yaptıklarını belirterek, "Toplantıda amazon.com yetkilileri yakında Türkiye'de faaliyete başlayacaklarını, Türkiye'den ayakkabı almak istediklerini ve Türk ayakkabı üreticisi ile görüşmek istediklerini belirttiler. Onlara bu üreticilerin hangi şartları taşımaları istediklerini sorduk. Bazı detayları konuştuktan