Adana ESOB'dan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine destek

ADANA (AA) – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketiyle esnaf ve sanatkarların süreci fazla kayıp yaşamadan en hafif şekilde atlatacağını belirtti.

Göger, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nın ardından duyurduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinde esnaf ve sanatkarları ilgilendiren son derece önemli kararların yer aldığını aktardı.

Esnafın desteklenmesine yönelik tedbirlerin ilerleyen günlerde artarak devam etmesini temenni eden Göger, şöyle devam etti:

"Alınan kararlar sayesinde esnaf ve sanatkarlarımız süreci fazla kayıp yaşamadan en hafif şekilde atlatacaktır. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinde yer alan kararlar yaşanılan sürecin, ekonomiye, piyasaya, üretime, istihdama olumsuz etkisini azaltması açısından son derece önemli. İstihdamın muhafazası, ekonomik büyümenin, üretim ve kalkınmanın sürdürülmesi için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye alan, ekonomik tedbirleri genişleterek toplumun geneline yayan, virüsle birlikte oluşan kaygıları gidererek piyasalarda güveni tesis eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibine, esnaf ve sanatkarlarımız adına şükranlarımı sunuyorum."

Göger, pakette yer alan tüm ekonomik tedbirlerin esnaf ve sanatkarlara rahat bir nefes aldırdığını, piyasalarda yaşanan endişenin yerini güven ortamına bıraktığını kaydetti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Esenboğa Havalimanı’ndan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Şahin ve ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Soçi’ye gitti.

Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Devlet Başkanlığı Resmi Konutu’nda bir araya gelecek.

Muhabir: Mehmet Tosun

MOSKOVA (AA) – Kremlin Sarayından yapılan yazılı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Rusya’nın Soçi kentinde görüşeceği belirtildi.

Açıklamada, “Rus-Türk ortaklığının siyasi, ticari ve ekonomik alanlarda çeşitli yönlerinin ele alınması planlanıyor. Suriye, Libya, Afganistan ve Güney Kafkasya’daki durum dahil güncel uluslararası sorunlar konusunda detaylı görüş alışverişinde bulunulacak.” ifadeleri kullanıldı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ile Erdoğan’ın yüz yüze görüşeceğini dün açıklamıştı.