Adana'da iki gündür haber alınamayan kız arkadaşlar bulundu

ADANA (AA) – Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde 2 gündür haber alınamayan iki kız arkadaş bulundu.

Anadolu Mahallesi'ndeki evlerinden önceki gün ayrılan 13 yaşındaki Büşra Ökten ile 17 yaşındaki Mine Yolcu'dan haber alamadıkları gerekçesiyle polise başvuran ailelerine sevindirici haber verildi.

Köprübaşı Polis Merkezine giderek "kaybolduklarını" belirten iki kız arkadaş, Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Burada psikolog eşliğinde kaybolmalarıyla ilgili ifadeleri alınan çocuklar, daha sonra ailelerine teslim edildi.

Anne Gülsüm Ökten, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızı Büşra'ya kavuşmanın mutluluğunu yaşladığını söyledi.

Kaybolan tüm çocukların ailesine kavuşması temennisinde bulunan Ökten, "Kızımla arkadaşları sokaklarda gezmişler. Hava karanlık olunca korkudan eve gelememişler, bir yere sığınmışlar, sabahlamışlar. Çok şükür kızıma kavuştum." dedi.

Büşra Ökten de bir daha ailesinden habersiz evden ayrılmayacağını belirterek, "Sokaklarda gezdik. Bir gün sonra pişman olup polis merkezine gittik. Onlar da bizi ailemize teslim etti. Çok üzgünüm." ifadesini kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri de evlerine gittikleri Büşra Ökten, Mine Yolcu ve aileleriyle görüştü.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), Adana'da yılın ilk yarısında bakım, onarım ve yatırım hedeflerini gerçekleştirdiğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Çukurova, Seyhan, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, Karaisalı, Karataş, Pozantı, Kozan, İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli'de 12 bin 495 aydınlatma armatürünün bakımı yapıldı.

Toroslar EDAŞ ekipleri, bölgede 64 pano ile 74 trafo ve 345 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 279 kilometrelik hattın bakımı tamamlandı.

Adana’da hizmet verdiği 1 milyondan fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 250 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis eden Toroslar EDAŞ ekipleri, kentte bin 843 yeni aydınlatma armatürünün montajını tamamladı. Ayrıca yeni 80 elektrik panosu ve 42 trafo merkezi montajı da yapıldı.

Şirket, söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamlarıyla yılın ilk 6 ayında koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdiğini bildirdi.

Toroslar EDAŞ'ın Adana'da bakım ve yatırım çalışmalarının hız kesmeden süreceği kaydedildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu sabah açıklanan 2021-YKS sonuçlarının ardından, YKS birincilerinin çıktığı illeri duyurdu.

Buna göre, 2021-YKS’de Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) oturumunda birinci Adana’dan çıktı.

Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumunda, sayısalda birincilik Adana, eşit ağırlıkta birincilik Konya, sözelde birincilik yine Adana illerinden oldu.

Yabancı Dil Testinin (YDT) birincileri ise Almanca: Balıkesir, Arapça: Konya, Fransızca: İstanbul, İngilizce: İstanbul, Rusça: Bursa illerinden belirlendi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, paylaşımında, adayları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.