Adıyamanlı Süryanilerden Barış Pınarı Harekatı'na destek

ADIYAMAN (AA) – Adıyaman ve çevre illeri Süryani Kadim Metropoliti Melki Ürek, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini belirtti.

Metropolit Melki Ürek, yaptığı açıklamada, harekatın Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatıldığını hatırlattı.

Harekatı desteklediklerini aktaran Ürek, "Ülkemizin Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyoruz. Bizler de bu ülkenin vatandaşları olarak ülkemizin huzurlu ve korunaklı olmasını diliyoruz. Ülkenin birlik ve beraberliğinin korunması için Rabba dua ettiğimizi ifade etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ürek, ülkenin birliği ve bütünlüğünün yanı sıra askerler için de dua ettiklerini sözlerine ekledi.

İçişleri: İç güvenlik operasyonları kapsamında Ovacık kırsalında TKP/ML terör örgütü üyesi, Turuncu Liste'de aranan Hasan Ataş etkisiz hale getirildi

Dünya genelinde Kovid-19 salgını sebebiyle ölenlerin sayısı 380 bini aştı.

Fransa'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 107 artarak 28 bin 940'a yükseldi.

Son 24 saatte 974 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 129 bin 921 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: "Toplam test sayımız 2,1 milyonu geçti. İyileşen hasta sayımız 130 bin. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalıyor."

Türkiye'de son 24 saatte 786 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 22 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 165 bin 555, can kaybı 4 bin 585 oldu.