Per. Ağu 22nd, 2019

ADOB “yıldızlar geçidi” konseriyle sezona veda edecek

ANKARA (AA) – Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), 24 Mayıs'ta "yıldızlar geçidi" konseriyle sezona veda edecek.

Sanatseverlere, 2018-2019 sanat sezonunda kapalı gişe eserler sergileyen ADOB, yıldızlar geçidinin yer alacağı ve geniş bir repertuvarın sunulacağı gala konserine hazırlanıyor.

Gala konserinde, ulusal ve uluslararası çapta ses getiren projelere imza atan Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni, tenor Murat Karahan müzikseverlerle buluşacak.

Konserde, Grand Prix ödüllü Görkem Ezgi Yıldırım, dünyanın önemli sahnelerinde yer alan mezzosoprano Ferda Yetişer, üç Grammy ödülü sahibi Bülent Bezdüz, Arnavutluk'taki 17. Uluslararası Maire Kraja Şan Yarışması'nda üçüncülüğü elde eden Faik Mansuroğlu da sahnede olacak.

Konserin orkestra şefliğini Naci Özgüç, koro şefliğini Giampaolo Vessella üstlenirken, sanatçılara ADOB orkestrası ve korosu eşlik edecek.

Gala konserinde, yüzyıllardır tüm dünyada büyük keyifle dinlenen popüler opera aryaları, napoliten şarkılar ve türküler sesledirilecek.

Konserde, Sevil Berberi operasından "Una voce poco fa", "Largo al factotum", Romeo ve Juliet operasından "Dunque io son", Don Carlo operasından "E lui!…desso…I'infante-Dio che nell'alma infondere" ile "Nazende Sevgili", "Mazi Kalbimde Yaradır" gibi Türk müziği eserlerinin yer aldığı geniş repertuvar sunulacak.

Sanatseverlere keyifli bir opera akşamı sunmaya hazırlanan ADOB, gala konseri için 24 Mayıs'ta 3 bin seyirci kapasiteli Congresium'da sahne alacak.

  • ADOB'dan çocuk konseri
  • ANKARA (AA) – Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) "Yaşa Müzik" konseriyle çocukların karşısına çıkacak.
    ADOB'dan yapılan açıklamaya göre, 2009'dan bu yana Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren çocuk korosu şefi Öykücan Yavşan yönetimindeki Leyla Gencer Çocuk ve Gençlik Korosu, 17 Mart Pazar günü saat 13.00'te konser verecek.
    Leyla Gencer Sahnesi'nde düzenlenecek çocuklara yönelik