AFAD lojistik ağı afetlerde PTT hızıyla çalışıyor

ANKARA (AA) – Depo işletim faaliyetlerini başarıyla yürüten PTT AŞ, bunun yanı sıra afet ve acil durumlarda lojistik faaliyetleri ile AFAD’ın çözüm ortağı oldu.

PTT AŞ, Elazığ-Sivrice depreminde ilk 3 saatte 144 toplamda ise 441 tır sevkiyatı, Van-Başkale depreminde ilk 5 saatte 8 toplamda ise 43 tır sevkiyatı, Bingöl-Karlıova depreminde ilk 3 saatte 27 tır toplamda 69 tır sevkiyatı, göç hareketlerinde ise toplamda 86 tır sevkiyatıyla lojistik desteği sağladı.

“Personele afet ve deprem lojistiği eğitimi verildi”

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gerçekleşmesi muhtemel afetlerde 81 ildeki teşkilatla afet yerine en kısa sürede ulaşılması ve destek olunması için stratejik müttefiklik ve sürdürülebilirlik anlamında PTT AŞ ile AFAD arasında iş birliği yapıldığını söyledi.

Gülten, “AFAD’ın verdiği hizmetlere destek olmak ve onların işlerini kolaylaştırmak amacıyla iki güzide kurum arasında iş birliği yapıldı. Bu kapsamda AFAD depolarının işletilmesi ve bu depolardan yapılan lojistik sevkiyatlar, bu işe özel 111 personel ve 81 ildeki teşkilatımız tarafından yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

“Pandemide vatandaşların evde kalmasını kolaylaştırdık”

Yaşanan pandemi sürecinde PTT’nin değerinin ve öneminin çok daha iyi anlaşıldığını bildiren Gülten, “Bizim işimiz ulaştırmak, kimsenin gitmediği yerlere gitmek.” dedi.

PTT ailesi olarak sağlık çalışanları ve emniyet güçleriyle omuz omuza mücadele verdiklerini belirten Gülten, “Posta ve haberleşme hizmetlerini sürdürdüğümüz gibi e-ticaret ve kargo hizmetlerimizle de vatandaşlarımızın evde kalmasını kolaylaştırdık. Ücretsiz maske dağıtımı ile sosyal yardım ve maaş ödemelerinin hak sahiplerine ulaştırılmasında emniyet güçlerimizle görev aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

“Afetlerde tüm olanaklar seferber ediliyor”

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da AFAD’ın, yurdun ve dünyanın dört bir yanında afetle kriz anında yardım için tüm olanaklarını seferber ettiğini aktardı. Güllüoğlu, “AFAD Afet Lojistik Depoları, AFAD mühendislerinin geliştirdiği afet lojistik modeli üzerine kuruldu. Bu model, uzunca bir süredir PTT’nin dinamizmiyle işliyor. AFAD depolarının oluşturduğu Türkiye Afet Lojistik Ağı’nı, PTT ile omuz omuza vererek 7 gün 24 saat tam kapasiteyle işler halde tutuyoruz.” dedi.

Millet olarak afetler sonrası yaraları sarmak için 82 milyon vatandaşla tek yürek olduklarını vurgulayan Güllüoğlu, “Özellikle çocuklarımızda ve gençlerimizde afet bilincinin oluşması, afetin etkilerinin azaltılmasında önem taşıyor. Bu nedenle içinde bulunduğumuz dönemi ‘Afetlere Hazırlık Yılı’ ilan ettik. Türkiye’nin afet yönetiminde dönüm noktası olarak anılacak AFAD Gönüllülük Sistemi’ni uygulamaya aldık.” diye konuştu.

Posta ve kargo şirketlerine verdiklerini eğitimlere değinen Güllüoğlu, “İnanıyorum ki iki kurum olarak omuz omuza vermemiz gelecekte de ülkemize faydalı olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Arife Yıldız Ünal,Muhammet Emin Horuz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – PTT AŞ ve Türkiye Elektromekanik Sanayi Anonim Şirketi (TEMSAN) bilişim teknolojileri ve dijitalleşmenin de aralarında bulunduğu birçok konuda ortak çalışma yapacak.

PTT AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, iki şirket arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İş birliği protokolü kapsamında, iki şirket arasında ürün, mal ve hizmet tedariki alanlarıyla birlikte, bilişim teknolojileri ve dijitalleşmede çeşitli iş birliği fırsatları oluşturulması hedefleniyor.

ANKARA (AA) – PTTCell, yurt içinde düzenlediği kampanyalarla faturalı ve faturasız hat sahiplerine farklı seçenekler sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, Türkiye'nin her geçen gün iletişim ağını genişleten markası PTTCell'in, avantajlı tarifeleri ve hizmet kalitesiyle uzakları yakın kıldığı ifade edildi.

PTTCell'in insan odaklı hizmet anlayışıyla yüksek kalitede mobil iletişim hizmetini hesaplı şekilde müşterileriyle buluşturduğuna işaret edilen açıklamada, inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşmeyi temel alarak büyük bir değişim ve dönüşüme imza atan PTT AŞ'nin posta, banka ve lojistik hizmetlerinin yanı sıra 2013 yılında hayata geçirdiği PTTCell markasıyla mobil iletişim hizmetlerine devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, PTTCell'in yurt içinde düzenlediği birbirinden özel kampanyalarla her bütçeye uygun faturalı ve faturasız tarifeler sunduğu aktarılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Faturalı hatlar için 750 dakika+750 SMS+4 GB internet paketi 28 lira, 750 dakika+750 SMS+8 GB internet paketi 35 lira, 750 dakika+750 SMS+12 GB internet paketi 42 lira, 1000 dakika+1000 SMS+18 GB internet paketi 50 lira ve 1000 dakika+1000 SMS+25 GB internetten oluşan paket 55 lira karşılığında abonelerle buluşuyor. Faturasız hatlar için 500 dakika+500 SMS+3 GB internet paketi 26 lira, 500 dakika+500 SMS+6 GB internet paketi 32 lira, 750 dakika+750 SMS+9 GB internet paketi 38 lira ve 750 dakika+750 SMS+15 GB internet paketinde oluşan tarife ise 45 lira karşılığında müşterilere sunuluyor. Ayrıca faturalı ve faturasız hat aboneleri, diğer tüm PTTCell kullanıcılarıyla sınırsız konuşabiliyor."

– Yeni faturasız hat kullanıcılarına hediye

Yeni faturasız hat satın alan kullanıcılarının, PTTCell Faturasız Bonus Kampanyası kapsamında hediye dakika, SMS ve gigabayt kazandığına işaret edilen açıklamada, "Hat sahipleri kampanya koşullarını sağlamaları halinde 30 gün geçerli yurt içi her yöne 750 dakika konuşma, 750 SMS ve 25 GB internetin sahibi olacak. Ayrıca, faturasız hatta geçen kullanıcılar SMS ile PTTCell Faturasız Bonus Kampanyası'na dahil olarak, hat açılışını takip eden 3 ay boyunca, her ay tek seferde 30 lira ve üstü yükleme yapmaları halinde tarifelerine ek olarak yükleme yaptıkları ay içerisinde kullanabilecekleri yurt içi 25 GB internetin sahibi olacak." ifadelerine yer verildi.