Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD Dışişleri ve Savunma Bakanları ile görüştü

KABİL (AA) – Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Almanya'nın Münih kentinde, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Savunma Bakanı Mark Esper ile bir araya geldi.

Afganistan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, 56'ncı Münih Güvenlik Konferansı kapsamında, ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad'ın da bulunduğu görüşmede, Taliban ile barış süreci ve sürecin geldiği nokta ele alındı.

ABD'li Bakanlar, ABD-Taliban arasında devam eden barış görüşmelerinin gelecek hafta sonuçlanmasını bekledikleri bilgisini paylaştı.

Taliban'ın bilahare savaştan el çekeceği konuşulan görüşmede, Afganistan hükümeti de ABD'nin Taliban ile sürdürdüğü barış görüşmelerini desteklediğini belirtti.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Gani'nin gelecek hafta barış konusunda halkın fikrini almak üzere görüşmelerine başlayacağı kaydedildi.

Çin Ulusal Halk Kongresi, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde uygulanacak Ulusal Güvenlik Yasası’nı kabul etti.

Meksika'da Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 463 kişi hayatını kaybetti.

Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 1086 artarak 25 bin 598'e yükseldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Trenlerimiz yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor, diye bilet ücretlerinde artış söz konusu değildir."

Bakan Koca: "Birkaç ay öncesinin normal düşüncesine, saat 24.00'te sokağa çıkma kısıtının kaldırılmasıyla kapılmak, isabetli bir düşünce değildir."

Etiketler: