“Ağır Romantik” filminin galası yapıldı

İSTANBUL (AA) – Deniz Denizciler'in yönetmenliğini ve senaristliği üstlendiği "Ağır Romantik" filminin galası sinema dünyasından birçok ismin yanı sıra oyuncu ekibi ve yapımcı Ruhiyya Aliyeva'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Torun Center'da gösterim öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen filmin başrol oyuncusu Onur Tuna, eğlenerek bir film çektiklerini belirterek, "Hep birlikte güzel sahnelerimizin olduğuna inanıyoruz. Bu işin icra boyutunun yanında yönetmenlik ve montaj boyutu da var. Bu anlamda biz de bugün izleyicilerle nasıl bir iş çıkardığımızı beraber göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Tuna, filmde iki farklı karakterde yer aldığından bahsederek, "(Canlandırdığım karakter) aslında bir hırsız çetesinin başı. Aşık olduktan sonra da adamın değişimini izleyeceğiz." dedi.

– "Aşkla ilgili hiçbir zaman çok keskin konuşmamak lazım"

Tuvana Türkay da filmin 14 Şubat'ta vizyona gireceğini hatırlatarak, "Herkesin içini ısıtacak bir film ve (seyircilerin) şimdiye kadar karşılaştıkları bir romantik komediden biraz daha farklı. Belki de arafta kalmış ilişkilere sahip insanlara kapılar açabilecek bir hikayeyle karşılaşacak seyirciler." dedi.

Filmde "Aslı Egeli" karakterini oynadığını söyleyen Türkay, şunları kaydetti:

"Aslı 30 yaşında. Operacı. İdealist bir ailenin, idealist bir şekilde yetiştirilmiş kızı. Babası profesör. Annesi heykeltıraş. Kafasında ilişkisi için belirlediği kriterler çok keskin. Ama aşkla ilgili hiçbir zaman çok keskin konuşmaların yapılmaması lazım. Bu hepimizin hayatı için geçerli. Büyük konuştuğunda sınanırsın hayatta. O yüzden Aslı'nın da 'asla' dediği bir insan çıkıyor karşısına ve herkesi, bütün kriterlerini, yasaklarını ve kurallarını da karşısına alıyor."

Altan Erkekli de sevginin her türlü kötülüğü değiştirebileceğini filmde anlattıklarına vurgu yaparak, "Dünyada her zaman iyiliğin ve iyiliklerin önünde olacağını, bembeyaz güzelliklerin, karaların üzerine geleceğini ve karaların da her zaman kara kalmayacağını, düzelme ihtimalinin olacağını anlatmak adına bu filmin içinde oldum." diye konuştu.

Durul Bazan ise bu film aracılığıyla böyle bir oyuncu ekibiyle ilk kez çalışma fırsatı bulduğunu ve çok eğlendiklerini ifade ederek, "Umarım filmin sonucu da güzel olmuştur. İnşallah kısmeti de açık olur." temennisinde bulundu.

– Film hakkında

Filmin oyuncu ekibinde Onur Tuna, Tuvana Türkay, Altan Erkekli ve Durul Bazan'ın yanı sıra Sermiyan Midyat, Semra Dinçer, Servet Pandur ile Gazanfer Ündüz gibi isimler bulunuyor.

Filmin yapımcılığını ise Liatris Yapım adına Ruhiyya Aliyeva gerçekleştirdi.

Romantik komedi türündeki yapımın konusu ise özetle şöyle:

"Aslı, sanata düşkün bir anne ve profesör bir babanın, konservatuvarda okuyan genç kızıdır. Bir gün Beyoğlu'nda yürürken, kapkaççının gazabına uğrar ve çantası çalınır. Korku ve panik içindeki Aslı'ya, hayatın akışı içinde büyük aşkı olacak Kerem yardım eder ve hemen çantasını bularak ona teslim eder. Bu zorunlu tanışmadan sonra Aslı ve Kerem görüşmeye başlar ve evliliğe kadar giden romantik bir ilişkiye başlar. Kerem, Aslı'nın hiç alışık olmadığı ve bilmediği bir dünyadan gelmesine rağmen kendini büyük şirketlere danışmanlık yapan finans uzmanı olarak tanıtır. Kerem'in babası, İstanbul'un en büyük kapkaç çetesinin başındadır. Aslı'nın dayısı olan emniyet müdürünün en büyük takibi ise bu kapkaç çetesini çökertmek üzerine kuruludur."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom'un dijital televizyon platformu Tivibu temmuz ayında, salgından dolayı sinemada gösterime girememiş macera, aksiyon ve eğlence içerikli yeni filmleri ekranlara getiriyor.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Tivibu, temmuz ayında fantastikten bilim kurguya, gerilimden müzikale farklı türlerdeki en yeni vizyon filmlerini seyircilerle buluşturuyor.

Kemal Sunal’ın vefatının 21. yıl dönümünde Tivibu, 3 Temmuz'dan itibaren sanatçının filmlerini "Seç İzle/Film/Tivibu Vitrin/Kemal Sunal Filmleri" klasöründe ekranlara getiriyor. Ödüllü yönetmen Christopher Nolan imzalı filmler de temmuzda Tivibu'nun içerikleri arasında öne çıkıyor.

Yeni vizyon filmlerinden Godzilla ve Kong'un savaşını beyaz perdeye taşıyan, bu yılın beklenen filmi "Godzilla vs. Kong", aynı isimli efsane video serisine dayanan "Mortal Kombat" ve yeni tehlikelerle karşı karşıya olan Wonder Woman'ın maceralarını konu edinen "Wonder Woman 1984" gibi yapımlar, fantastik filmseverlere hitap ediyor.

Broadway müzikalinden sinemaya uyarlanan "Tepelerde", başrollerinde Angelina Jolie ve Nicholas Hoult'un rol aldığı gerilim filmi "Ölmemi İsteyenler" ve animasyon klasiği "Tom ve Jerry" de vizyon yapımları arasında bulunuyor.

Tivibu temmuz içeriklerinde, sanatçının anısına saygı duruşu için hazırlanan ve aralarında "Kapıcılar Kralı”, “Korkusuz Korkak”, “Köşeyi Dönen Adam”, “Atla Gel Şaban” gibi Yeşilçam klasiklerinin bulunduğu 20 filmlik Kemal Sunal seçkisi de öne çıkıyor.

Tivibu’nun Sinema TV kanalında Kırmızı Halı Kuşağı'nda ve Sinema 1001’de Kült Filmler Kuşağı’nda ay boyunca “Kara Şövalye”, “Kara Şövalye Yükseliyor”, “Batman Başlıyor”, “Tenet” ve “Yıldızlararası” filmlerinin de aralarında olduğu 8 Christopher Nolan filmi de izleyiciyle buluşuyor.

İSTANBUL (AA) – Sosyal medyada yayınlanan komik videolarıyla üne kavuşan Yasemin Sakallıoğlu'nun ilk sinema filmi "Zengo"nun halk galası gerçekleştirildi.

Sakallıoğlu'nun yanı sıra oyunculardan Dilşah Demir, Ece İrtem ve Semih Varol'un katıldığı gösterim, Mall Of Istanbul'da yapıldı.

Ekip gösterim öncesinde takipçileriyle buluşarak, kendilerini görmeye gelenleri sahneden selamladı ve onlarla fotoğraf çektirdi.

Filmin senaryosunu da kaleme alan Sakallıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, filmin senaryo aşamasıyla birlikte 20 ayda tamamladığını söyledi.

Sakallıoğlu, hayatında ilk kez bu kadar heyecanlandığını anlatarak, "Beni bugünlere halk getirdi. Video çekerek bugünlere geldim ve böyle bir filmin kutlamasının da bence en çok halkla yapılması gerekiyordu. O yüzden sevenlerimle bir arada olmaktan çok mutluyum." dedi.

Senaryoyu yazarken Şahan ve Togan Gökbakar'ın kendisine eşlik ettiğini belirten oyuncu, "Zengo"da kadın dayanışmasını anlattıklarını ifade etti.

Başrol oyuncularından Ece İrtem de çok iyi bir ekip çalışmasına imza attıklarını ve filmdeki samimiyetin seyirciye yansıyacağını dile getirdi.

Bugün gösterime giren Çamaşırhane Film yapımı "Zengo"nun yönetmenliğini Şahan Gökbakar ve Müge Manuş üstleniyor.

Ünal Kantarcı, Neşe Mengüloğlu, Burcu Ural, Nurgül Mutlu Akgüneş ve Yasemin Yılıkoğlu'nun da rol aldığı filmin konusu şöyle:

"Yaşadığı mahalleye kentsel dönüşüm gelmesi nedeniyle bir anda zenginleşen Zerrin, mahalledeki kadınlara kendi tasarımlarını giydirip ünlü bir modacı olma hayalleri kuran biridir. Biraz sonradan görme olsa da içten ve eğlenceli bir kadın olan Zerrin, çocukluğundan beri yoğun bir rekabet içinde olduğu Menkıbe'nin kendi tasarımlarını çalıp bir de üzerine defile düzenlemesiyle çılgına döner. Zerrin, yanına terzisi ve en yakın arkadaşı olan Fazilet'i de alarak hayatını değiştirecek çılgın bir maceraya atılır."