Ağrı'da bir vatandaş bahçesinde patlamamış tank topu mermisi buldu

AĞRI (AA) – Ağrı'da bir vatandaşın, bahçesindeki hafriyatı karıştırırken bulduğu patlamamış tank topu mermisi, polis ekiplerinin incelemesinin ardından bölgeden alındı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde esnaflık yapan Savcı Kösedağ, evinin bahçesinde bulunan hafriyatları karıştırırken, tank topu mermisi buldu.

Merminin etrafındaki toprağı temizleyen Kösedağ, durumu İl Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. İhbar üzerine bahçeye gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, mermiyi, inceledikten sonra bölgeden aldı.

Patlamamış tank topu mermisinin güvenli bir yerde imha edileceği öğrenildi.

Kösedağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mermiyi bulduğunda altın zannedip heyecanlandığını belirterek, "Eski ordu evinin yıkımı yapılıp belediyeye verildiğinde, belediye oranın kazısını yaptı. Ben de o kazının hafriyatını arazime döktüm. Görünüşe bakılırsa çok eski bir mermi." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

UŞAK (AA) – Uşak'ın Eşme ilçesinde eski bir müstakil evin yıkımı sırasında patlamamış, eski bir el bombası bulundu.

Balabancı köyünde kullanılmayan eski bir müstakil ev, arsa sahipleri tarafından yıktırılmak istendi. Yıkım sırasında evin çatı kısmında patlamamış el bombası tespit edildi.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve bomba imha uzmanı ekipler sevk edildi.

"İngiliz üretimi" olduğu değerlendirilen ve pastan dolayı herhangi bir rakam ya da harf bulunmayan el bombası, incelemelerin ardından boş bir alanda patlatılarak imha edildi.

BURSA (AA) – Bursa'nın İnegöl ilçesine bir kişi, evinin bahçesinde el bombası buldu.

Çitli Mahallesi'nde ikamet eden Mehmet Öztürk, bahçesinde toprakla uğraştığı sırada el bombasını fark edince durumu jandarmaya bildirdi.

Bunun üzerine söz konusu bahçeye gelen jandarma ekipleri, eski yıllardan kaldığı tahmin edilen el bombasını muhafazaya aldı.

Paslandığı görülen ve patlamamış olduğu belirtilen bombanın imha edileceği öğrenildi.