“Aile Hükümeti”nin çekimleri tamamlandı

İSTANBUL (AA) – Başrollerini Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora'nın paylaştığı "Aile Hükümeti"nin çekimleri sona erdi.

Senaryosunu Seçil Çömlekçi'nin kaleme aldığı, yönetmen koltuğuna ise Burak Demirdelen'in oturduğu filmin yapımcılığını ise RNK Prodüksiyon adına Mehmet Yıldırım gerçekleştiriyor.

Alper Saldıran'ın köy öğretmeni Salih karakterini canlandırdığı filmin çekimleri Çanakkale Asos'ta yapıldı.

Komedi türündeki filmin konusu ise özetle şöyle:

"Elaldı köyüne öğretmen olarak atanan Salih, köyün güzeller güzeli kızı Zeynep'e aşık olur. Köyde akraba evliliklerine sıkça rastlandığından Zeynep'i bir başkasına vermesinler diye Ankara'ya Bakanlığa düzenli olarak dilekçeler yazar. Bakanlık da köydeki aile hayatıyla ilgili sorunları çözebilmek adına bir proje hazırlar. Projeye göre herkes resmi nikah kıyacak, akrabası ile evlenmeyenler oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını almaya hak kazanacaktır. Salih köylüleri bir araya toplayıp, evlenmeleri uygun olan adayları listeler. Bu listeye göre herkes sevdiğinden ayrı düşmekle kalmaz, yakın arkadaşlarının sevdalılarıyla eşleşir ve işler daha da karmaşıklaşır."

Oktay: "Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir."

Kısıtlama günlerinde ekmek üretilen fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satılan bayiler, tatlı üretilen, satılan iş yerleri açık olacak.

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

Kısıtlamanın olduğu 6 Haziran Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında yakalama kararı çıkarıldı.