AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Macaristan'da

BUDAPEŞTE (AA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Macaristan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Attila Tilki ile görüştü.

Macaristan Ulusal Meclisini ziyaret eden Yılmaz, Macaristan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Tilki ile bir araya geldi.

Görüşmede, ikili ilişkiler, parlamentolar arası dostluk gruplarının ziyaretlerinin artırılmasının yanı sıra son dönemde gündemde olan Suriye ve Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin Macaristan'ın Türkiye lehine duruşuna ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Budapeşte Büyükelçisi Ahmet Akif Oktay'ın da yer aldığı görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü.

Bakan Akar: "(Guerini ile) Samimi geçen görüşmede Libya, Suriye, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ile bölgesel konularda bilgi alışverişinde bulunduk."

Akar: "İki ülkenin iş birliğinin tüm bölge için yarar sağlayacağına inanıyoruz. Birçok konuda ortak görüşleri paylaştığımızı müşahede ettik."

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi: "Fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden asker uğurlamalarına hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek."

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde son üç gündür ortalama yüzde 7 daha az yeni vaka var."

Sağlık Bakanı Koca: "Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır yüzde 59 - yüzde 61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz."