AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak'tan “Fazilet Durağı” açıklaması:

İSTANBUL (AA) – AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, "CHP'li İBB Başkanı'nın yalanı 'Fazilet Durağı'nda İBB kumpası' olarak tescillendi. Yetmez ama beceriksiz İBB Başkanı Fazilet Durağı'nda özür dilemelidir." açıklamasını yaptı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Şenocak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetiminin "Fazilet Durağı" iddialarına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İBB yönetiminin, Fazilet Durağı ile ilgili verdiği tüm bilgilerin asılsız olduğunu ve otobüs şoförünün de iddiaları yalanladığını aktaran Şenocak, "Bu kumpas kanımızı dondurdu. Salgın sürecinde bile mağduriyet peşinde koşup hizmet üretemeyen CHP'li İBB Başkanı'nın yalanı 'Fazilet Durağı'nda İBB kumpası' olarak tescillendi. Ne demiştik; yalanın ömrü kısadır. Yetmez ama beceriksiz İBB Başkanı Fazilet Durağı'nda özür dilemelidir." ifadelerini kullandı.

Açıklamada, olayın yaşandığı 62 No'lu Kağıthane-Kabataş Hattı'nın şoförü Ertuğrul Arslan'ın ifadesinden şu sözlere yer verildi:

"Fazilet Durağı'nda bir anda 47 yolcunun bindiği söylenmiş. Bu yalan. Ben bu durakta hiç durmadım bile. Otobüsün geçmişe dönük kayıtlarını da incelediğimde yaklaşık 29 kilometre hızla geçmişim. Üstelik yolcuların zorla bindiği, organize kötülük yapıldığı söyleniyor. Bu iddiaların hepsi yalan. Hangi maksatla bu yalanlar, iftiralar üretildi bilmiyorum ama otobüs şoförü bendim ve kamera kayıtları da söylenenlerin yalan olduğunun en büyük ispatı."

Devlet Bahçeli: "Türkiye'yi erken seçime sürükleme kara propagandasına kulak asılmayacak, milletvekili seçimleri 2023 Haziran'da yapılacaktır."

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede. Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor."

Türkiye'de son 24 saatte 827 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 164 bin 769, can kaybı 4 bin 563 oldu.

Son 24 saatte 974 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 128 bin 947 oldu.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 39 bin 45'e yükseldi.

Pekcan: "(Zynga'nın Peak'ı alması) Bu, dijital oyun ihracatında büyük başarılar elde eden firmalarımız için gurur verici. Sektörümüzün arkasındayız"

Etiketler: