Akbank ve n11'den KOBİ'lere e-ticaret desteği

İSTANBUL (AA) – Akbank, n11 ile KOBİ'lerin e-ticarete geçişini ve e-ticaret hacmini artırmasını desteklemek amacıyla iş birliğine imza attı.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, söz konusu iş birliğiyle Akbank müşterisi ve n11 iş ortağı olan işletmeleri bankacılık ürün ve hizmetlerinde birçok avantaj bekliyor.

Akbank, KOBİ müşterilerini desteklemeyi pazaryerlerinde de sürdürüyor. Bankanın, Türkiye'nin alışveriş platformu n11 ile yaptığı iş birliği kapsamında Akbanklı n11 iş ortakları, n11 ödemelerini Akbank'tan alacak KOBİ’ler ve yeni Akbanklı olacak KOBİ'ler avantajlı ürün ve fiyat uygulamalarını deneyimleyecek.

Akbanklı n11 iş ortakları, 5 milyon lira ve 60 ay vadeye kadar olan taksitli ticari kredi taleplerini aylık yüzde 1,43'ten başlayan faiz oranları ile karşılayabilecek. Ayrıca 30 Eylül'e kadar ilk kez Axess Business ve Wings Business sahibi olan n11 iş ortakları, her ay toplamda 5 bin lira alışverişlerinde 100 lira, 10 ay boyunca toplamda bin liraya varan chip-para, ilk kez Akbank üye işyeri olacak n11 iş ortakları ise 3 ay süre ile tüm kartlara yüzde 1,19 komisyon, POS hizmet ücretlerine de yüzde 50 indirim avantajından faydalanabilecek.

n11 hakediş ödemelerini Akbank üzerinden alan iş ortakları; bir yıl boyunca Akbank Internet ve Akbank Mobil'den 100 havale, 100 EFT, şubelerden ise 2 adet 25 yapraklı çek karnesi (vergi hariç) ve 50 adet çek tahsilatını ücretsiz gerçekleştirebilecek. Bunlara ilave olarak maaş ödemelerini Akbank üzerinden yapan n11 iş ortakları ve çalışanları 1 yıl boyunca Akbank’ın sunduğu birçok avantajdan da faydalanabilecek.

n11, mağazasına banka hesap bilgisi olarak Akbank'ı tanımlayan ve en az 1 ödemesini, bu hesap üzerinden alan iş ortaklarına n11'de ürünlerini ön plana çıkarmak için kullanabilecekleri 250 lira reklam puanı hediye edecek. Ayrıca yine aynı şartı karşılayan, yani banka hesap bilgisi olarak Akbank’ı tanımlayan ve en az 1 ödemesini, tanımladığı Akbank hesabı üzerinden alan mağazalar, ilk n11faturam kontörü satın alımlarında 150 e-fatura kontörü kazanacak.

-"Pek çok ürün ve hizmetimizle müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, dijitalleşmenin etkisiyle e-ticaret hacminin her yıl katlanarak büyüdüğünü belirtti.

Firmaların ticaret hayatlarındaki en büyük zorluklardan bir tanesinin de ürünlerini müşterilerine ulaştırabilmek olduğunu ifade eden Oğuz, şunları kaydetti:

"Geleneksel pazarlama yöntemlerine göre dijital kanallar çok daha verimli ve daha az maliyetli. Bu yolla ticaret yapan KOBİ'lerin satışlarının arttığı bir gerçek. E-ticaret ile firmalar artık ürünlerini kendi lokasyonları dışındaki birçok kişiye ulaştırabiliyor. Akbank olarak biz de KOBİ'lerin e-ticarete geçişini ve e-ticaret hacmini artırmasını desteklemek amacıyla n11 ile işbirliği yaptık. n11'de satış yapan ve alacakları ödemeleri bankamız hesaplarına taşıyan işletmelere birçok avantaj sunuyoruz. Bir yıl süreli havale, EFT ücretsizliklerinden, avantajlı kredi ürünlerine kadar pek çok ürün ve hizmetimizle müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz."

n11 Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kocakalay da Türkiye'nin alışveriş platformu n11 olarak, KOBİ'lerin e-ticarete katılımının teşvik edilmesi kapsamında projelerini sürdürdüklerini, ekosistemde yer alan tüm iş ortaklara kusursuz bir platform sunmak için çalıştıklarını belirtti.

İş ortaklarının dijitalleşmesi ve e-ticaret dünyasında işlerini daha kolay yapabilmeleri için ürün ve servislerin sayısını her yıl artırmaya devam ettiklerinin altını çizen Kocakalay, "Akbank ile yaptığımız iş birliği kapsamında, Akbanklı iş ortaklarımıza bankacılık ürün ve hizmetlerinde birçok hediye ve avantaj sunuyoruz. KOBİ'lerimizin her zaman yanında olmaya ve ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri sunmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye’nin önde gelen moda perakende markalarından LC Waikiki, e-ticarette yaşadığı deneyimleri gençlerle paylaşacağı "E-Ticaret Okulu Sertifika Programı"na ekim ayında başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LC Waikiki, hem kişisel becerilerin geliştirileceği hem de sektör profesyonellerinin deneyimlerinin paylaşılacağı yeni bir programı öğrencilerle buluşturuyor. A’dan Z’ye e-ticaretin yol haritasını kapsayan yeni program, e-ticaret yönetici ve uzmanlarının eğitmenliğinde düzenleniyor.

Eğitim kapsamında kampanya yönetiminden müşteri analitiğine, katalog çekim stratejisinden yurt dışı e-ticaret süreçlerine kadar zengin bir eğitim çalışması planlanıyor. 5 hafta sürecek olan sertifikalı eğitim programına, üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrenciler ile 2021 yılında mezun olanlar katılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen LC Waikiki E-ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş, “22 ülkede, 13 farklı dilde e-ticaret operasyonu yürüten bir kurumuz. Bu global deneyimi gençlere aktarmak, e-ticaret konusunda teorik bilgileri gerçek hayattan örneklerle birlikte öğrenciler ile paylaşmak, onların mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla bu programı hayata geçirdik. Bu çalışmaları farklı eğitim programları ile sürdüreceğiz. E-ticaret alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenci ve yeni mezunları sertifika programımıza bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

LC Waikiki "E-Ticaret Okulu Sertifika Programı"na başvuru ve program hakkında ayrıntılı bilgi için "https://www.youthall.com/LCWaikiki/lc-waikiki-e-ticaret-okulu-sertifika-programi_30/" adresi ziyaret edilebiliyor. Başvuruları 14 Eylül Salı gününe kadar devam eden program, ekim ayında başlayacak.

İSTANBUL (AA) – n11.com, hayvanlar için daha güzel bir dünya yaratmak adına hayvan dostlarımızla ilgili tüm hizmet, ürün ve servisleri pet 11 markası altında topladı.

n11.com'dan yapılan açıklamaya göre, firma, e-ticaret sektöründe hayvan haklarını gözeten bir yaklaşımla alışverişten daha fazlasını sunmayı hedefleyerek çıktığı yolda pet11’i hayata geçirdi.

Hayvanların ve hayvan sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap veren ve ürün satışından çok daha fazlasını sunan pet11, barınak ve STK destekleri, teknolojik iş birlikleri, özel etkinlikler, bağış kampanyaları ve sahiplendirme projeleriyle e-ticaret sektöründe öncü olarak hayvan dostu çalışmalara imza atıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen n11.com Ev ve Yaşam Kategorisi Grup Müdürü Serkan Dinlemez, şunları kaydetti:

"n11.com olarak, pet11 markasını hayata geçirmemizdeki en önemli sebep, can dostlarımızın ihtiyacı olan sevgiyi ve desteği verebilmek için alışverişten çok daha fazlasını sunma gerekliliğini fark etmemiz ve bu amaçla bir araya gelen bir topluluk oluşturmayı istememizdir. pet11 markasıyla onların sağlığına, güvenliğine destek vermeyi ve bunu sürdürülebilir bir bakış açısıyla yapmayı amaçlıyoruz. Halihazırda faaliyet gösteren pet kategorisini, verdiğimiz hizmetlerle çeşitlendirirken, dostlarımızı destekleyecek projeler için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda grup şirketleri çalışanlarından oluşan ‘pet11 gönüllüler ekibi’ni oluşturduk. Gerçekleştireceğimiz sosyal sorumluluk çalışmalarıyla evcil hayvanların yanı sıra tüm ihtiyaç sahibi hayvanların sağlığı, korunması ve sahiplendirilmesi için çalışacağız."

– pet11com’dan bilgilendirici yayınlar

Evcil hayvanlarla ilgili bilgilendirici ve eğlenceli içeriklere ulaşılabilen @pet11com Instagram hesabı üzerinden düzenli olarak canlı sohbetler gerçekleştiriliyor. 2021 Temmuz’dan bu yana yapılan yayınlarda, veteriner hekim ve alanında uzman isimlerle; evcil hayvanlar hakkında sıkça sorulan sorular, olası doğal afet anlarında hayvan dostların nasıl korunacağına dair bilgiler ve günlük hayatımızda fayda sağlayacak hayvan yasaları konuşuldu.

n11.com YouTube kanalında başlatılan “pet11 ile Can Dostlarımız” video serisinde ise, evcil hayvanlarla ilgili merak edilen sorulara cevap veriliyor. Yayınlar sürpriz konu ve konuklarla ilgiyle izlenmeye devam edecek.

– pet11’e özel: evcil hayvanını kaydet

n11.com/kampanyalar/pet-shop sayfasında yer alan yeni “kaydet” özelliğiyle, sahip olunan evcil hayvanın özellikleri pet11 sayfasına kaydedilebiliyor ve can dostların ihtiyacına göre belirlenen alışveriş önerileriyle seçim yapılabiliyor. Böylece kullanıcılar evcil hayvanına özel ürünleri kolaylıkla bulabiliyor. Farklı kategorilerden 48 farklı markanın ürünlerinin yer aldığı pet11’de, köpek gezdirme, evcil hayvan kuaförleri gibi birçok hizmet tek bir çatı altında toplanıyor.

Ayrıca web sitesi üzerinden dönemsel olarak düzenlenen özel kampanyalarla, hayvan dernekleri ve barınaklara bağışta bulunuluyor. pet11'in takip edilebileceği mecralar ise "Web sitesi: n11.com/kampanyalar/pet-shop, Instagram: https://www.instagram.com/pet11com, YouTube: https://www.youtube.com/N11com" şeklinde.