Akıllı takip sistemiyle kamyon filolarının maliyeti düşecek

ANKARA (AA) – Yeni tip koronavirüs salgınıyla birlikte lojistik ve filo yönetiminin önemi daha da arttı.

Türkiye’nin araç takip sistemi lideri Arvento, araç takip ve filo yönetim sistemleri, motosiklet, konteyner, nesne, tekne takip sistemleri ve sektörel IoT çözümleriyle bu alandaki ihtiyaçlara çözüm geliştiriyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Arvento son olarak “IToY- 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” ödüllü çekicisi F-MAX için Ford Trucks ile iş birliğine gitti. Bu iş birliği anlaşmasıyla filosunu avantajlı fiyatlarla yönetmek isteyen F-MAX sahipleri araçlarına Arvento’nun gelişmiş filo yönetimi çözümlerini entegre edebilecek.

Ford Trucks müşterileri ayrıca hat tedariki ve cihaz kurulumuna gerek kalmadan, ileri teknolojili Arvento çözümlerini hemen kullanmaya başlayabilecekler. Standart olarak araca ait yakıt seviyesi, hız ve yakıt tüketimi gibi CANBus bilgilerine ulaşabilecek müşteriler, Ford Trucks’ın bağlı araç hizmetlerinden ayrı olarak sunduğu ConnecTruck Arvento filo yönetim entegrasyonundan faydalanabilecekler.

Cihaz sayısında yeni rekor

Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal, bu iş birliğinin, özellikle büyük hacimli işlere imza atan ve filosunu avantajlı fiyatlarla yönetmek isteyen araç sahiplerine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

İş birliklerine Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks ile devam etmekten dolayı mutlu olduklarını belirten Hıncal, şunları kaydetti:

“Tüm dünyada pandeminin olağanüstü koşullarının hüküm sürdüğü bu yılda, böylesi bir iş birliğine imza atmak bizler için oldukça önemli. Arvento olarak bu yıl ulaştığımız 1 milyonun üzerinde cihaz sayısıyla sektörümüzde yeni bir rekora imza attık. Yaptığımız her yeni iş birliği anlaşmasıyla bu rakamı yukarılara taşımayı amaçlıyoruz. Hedefimiz küresel araç takip pazarında lider olmak ve Türkiye’ye global ölçekte bir teknoloji şirketi kazandırmak. Sunduğumuz araç takip ve filo yönetimi, nesne ve kişi takibi, motosiklet, konteyner ve tekne takibi sistemleriyle dünyada ve ülkemizde faydalı teknolojilere imza atıyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız daha iyi teknolojiler geliştirme yönünde devam edecek.”

Gelişmiş filo yönetimi

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan da F-MAX’i müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda teknolojik donanımlarla ve iş birlikleriyle geliştirmeye devam ettiklerini söyledi.

F-MAX ile şimdi de müşterilerine operasyonel maliyetlerini azaltmalarını sağlayan yeni çözümler yarattıklarını dile getiren Turfan, şu değerlendirmede bulundu:

“F-MAX ile sunduğumuz ConnecTruck teknolojisi, bağlı kamyonlarımızdan yüzlerce parametreyi dilediğimiz sıklıkta toplama imkanı veriyor. Bununla birlikte müşterilerimize mobil uygulama ve webden araç takibi, uzaktan kontrol, araç sürüş raporları gibi katma değerli servisler sunmamıza imkan tanıyor. Ayrıca ConnecTruck’ın uzaktan teşhis ve yazılım güncelleme fonksiyonlarıyla müşterilerimizin servise giriş ihtiyaçları da önemli oranda azalıyor. Arvento ile hayata geçirdiğimiz “ConnecTruck Arvento filo yönetimi entegrasyonu” da F-MAX müşterilerinin araçlarında harici bir donanıma gerek olmaksızın, bunları “ConnecTruck” vasıtasıyla Arvento ekranlarından takip edebilmesine olanak tanıyor, Arvento’nun gelişmiş filo yönetim hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Ağır ticari sektöründe gerek mühendislik tecrübesi gerekse 60 yıllık mirası ile öne çıkan Ford Trucks, dünya çapında büyümesine Portekiz, İspanya, İtalya ve Belçika'da arka arkaya gerçekleştirdiği açılışların ardından Lüksemburg ile devam ediyor.

Şirket açıklamasına göre, 2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün sahibi olan çekicisi F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir'de sıfırdan geliştirdiği ürün portfolyosu ve yenilikçi teknolojiler ile uluslararası arenada yoğun talep gören Ford Trucks, Batı Avrupa yayılım planlarında stratejik öneme sahip Lüksemburg pazarına yeni distribütörü GTTS iş birliği ile giriş yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Ford Trucks'ın uluslararası büyüme planlarına pandemiye rağmen, kilit önem taşıyan pazarlarda ardı ardına açılışlar ile önemli adımlar attıklarını belirterek, "Pandemiyle birlikte yükselen e-ticaret trendi, tüm dünyada lojistik ve nakliye ihtiyacını artırdı. Pandeminin bu etkisine paralel olarak, global çapta özellikle kamyon, çekici talebinde artış devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Turfan, şunları kaydetti:

"Ağır ticari endüstrisi, 2021'e büyüme ivmesiyle başladı, önümüzdeki dönem bu büyümenin devam edeceğini öngörmekteyiz. Bu rüzgarı da arkamıza alarak, Batı Avrupa'nın tamamına yayılma hedefimize hız kesmeden devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda Belçika'daki ilk distribütörümüzü atayarak büyümemizi sürdürdük, şimdi de hız kesmeden Lüksemburg'daki bayi yapılanmamızı tamamlıyoruz.

Ağır ticari sektöründe kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan biri olan Lüksemburg'da sektörün önde gelen, tecrübeli kuruluşlarından GTTS ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Lüksemburg'un markamız için önemli fırsatlar barındırdığına inanıyoruz. Burada, en verimli taşıma çözümleri sunan modellerimizle yeni müşterilerimize değer yaratmayı hedefliyoruz. Avrupa, Ford Trucks'ın ana ihracat pazarı ve Lüksemburg büyüme planlarımızda önemli bir role sahip. Ford Trucks olarak, Batı Avrupa'da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz, sırada Almanya, Fransa ve Hollanda var."

İSTANBUL (AA) – 2021 yılını ürün ve geliştirmelerle karşılayan Ford Trucks, salgının zorlayıcı etkilerine rağmen geride bıraktığı 2020’nin ardından gelecek dönem için yeni pazarlara adım atarak ağır ticari pazarında da global büyüme hedefliyor.

Ford Trucks açıklamasına göre, ağır ticari sektöründe hem mühendislik tecrübesi hem de 60 yıllık mirasıyla öne çıkan marka, bir yandan yurt dışında yeni pazarlara adım atmaya hazırlanırken, diğer yandan müşterilerine sunduğu yeni ürün ve hizmetlerle iç pazardaki büyümeye devam ediyor.

– "İlk 3 ay sonunda yüzde 30'un üzerinde pazar payı elde ettik"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Türkiye ağır ticari pazarı ekseninde, Ford Trucks’ın ilk 3 aydaki performansını ve global büyüme planlarını paylaştı.

Turfan, salgınla birlikte ağır ticari endüstrisinde inişlerin çıkışların yaşandığını, zorlu ancak başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Pandemiyle beraber fiziksel yapılan birçok alışveriş e-ticarete kayarken, bu da doğal olarak lojistik ve nakliye ihtiyacını artırdı. Pandeminin bu etkisine paralel olarak, özellikle kamyon, çekici talebinde artış devam ediyor. Ağır ticari endüstrisi, 2021’e büyüme ivmesiyle başladı, önümüzdeki dönem bu büyümenin devam edeceğini öngörmekteyiz. 2021 yılı ilk çeyrekte 6 bin 100 adet satışa ulaşan ağır ticari pazarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 150 büyüme gösterdi. Çekici segmenti yüzde 66’lık payla bu büyümede önemli rol oynadı. Ford Trucks olarak biz de 2021 yılına hızlı bir başlangıç yaparak ilk 3 ay sonunda yüzde 30’un üzerinde pazar payı elde ettik."

– “Uluslararası pazarlarda en yüksek ilk çeyrek satış adetlerine ulaştık”

Turfan, Ford Trucks’ın uluslararası pazarlarda satış rakamlarının güçlendiğini belirterek, "Uluslararası pazarlarda satış adetlerimizi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 137 artırarak en yüksek ihracat adetlerine ulaştık. Orta ve Doğu Avrupa'daki genişlememizi 2018'de tamamlamıştık. Batı Avrupa'daki yapılanmamıza ise 2019’da İspanya, Portekiz ve İtalya'daki distribütörlerimizi atayarak başladık. Mart ayında Belçika'daki ilk distribütörümüzü atayarak pazara girdik. Sırada Almanya, Fransa, Hollanda ve Lüksemburg var. Özellikle, Almanya bizim için en önemli pazarlardan biri ve buradaki görüşmelerimizde son faza geçtik. Çok kısa bir süre içinde Almanya pazarına girmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.