Aksa Doğalgaz'a LACP'ten dört ödül

İSTANBUL (AA) – Aksa Doğalgaz, 2020 Yılı Faaliyet Raporu ile iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından 2020 Vizyon Ödülleri'nde dört ödüle layık görüldü.

Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, San-Diego merkezli LACP'in her yıl düzenlediği Vizyon Ödülleri'nde enerji sektöründe gold ödülün sahibi oldu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde görev başındaki ekiplerin gerçekleştirdiği fotoğraf çekimleriyle oluşturulan 2020 Yılı Faaliyet Raporu ile Aksa Doğalgaz, bölgesinde en iyilerin yarıştığı 80 rapor arasında 33'üncü sırada yer aldı.

Şirket ayrıca Paydaşlara En İyi Mektup kategorisinde bronz ve Teknik Başarı Ödülü'nün de sahibi oldu.

LACP Vizyon Ödülleri kapsamında her yıl uluslararası platformda düzenlenen yarışmada, bu yıl 20 ülkeden dünyanın önde gelen şirketlerine ait bine yakın faaliyet raporu, ilk izlenim, rapor kapağı, hissedarlara mektup, rapor anlatım dili, rapor finansalları, yaratıcılık, mesaj açıklığı ve bilgi erişimi kriterleri dikkate alınarak değerlendirildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İZMİR (AA) – Aksa Doğalgaz, 2020 Yılı Faaliyet Raporu ile dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışması International ARC Awards 2021'de iç tasarım kategorisinde gümüş, fotoğraf kategorisinde bronz olmak üzere iki ödülün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aksa Doğalgaz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kesintisiz doğal gaz hizmetini sunmak için görev başında olan çalışanlarıyla gerçekleştirdiği fotoğraf çekimleriyle oluşturulan 2020 Yılı Faaliyet Raporu ile prestijli ödüllerden International ARC Awards 2021'de iki ödülün sahibi oldu.

Şirket, 27 ülkeden, 1875 sayıda başvurunun yapıldığı ve ABD merkezli MerComm kuruluşunun düzenlediği yarışmada, iç tasarım kategorisinde gümüş, fotoğraf kategorisinde ise bronz olmak üzere iki ödüle layık görüldü.

ANKARA (AA) – Aksa Doğalgaz, proje ve altyapı çalışmalarını yedi ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak Siirt Organize Sanayi Bölgesi'ne doğal gaz arzı sağladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Siirt'te 2012'de doğal gaz yatırımlarına başlayan Aksa Doğalgaz, ekonomik, güvenli, çevreci ve konforlu enerji kaynağı doğal gazın kullanımını yaygınlaştırmak için aralıksız çalışmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, son 8 yılda Siirt Merkez ile Kurtalan ve Tillo ilçelerine 313 kilometrelik şebeke hattı kazandıran şirket, ilde toplam 33 bin 351 abonenin doğal gaz konforundan yararlanmasını sağlıyor.

Doğal gazın ulaştırılmasıyla birlikte fabrika ve sanayi tesisleri için önemli gider kalemlerinden olan enerji giderlerinin azalması, doğal gaz kullanımının yaygınlaşmasıyla şehrin havasının hem ölçülebilir hem hissedilebilir oranda temizlenmesine destek olunması hedefleniyor.