Aksakal'dan, “Evde kal Türkiye” çağrısı

ANKARA (AA) – DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, sosyal medya hesaplarından "Evde kal Türkiye" çağrısında bulundu.

Partiden yapılan yazılı açıklamada, Aksakal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aydınlık geleceğe uzanan yolumuzda sağlıklı kalabilmek için yol arkadaşlarımızı bir süre daha özlemek zorundayız. Bu zamanı bilimle, kültürle ve sanatla, dolu dolu geçirelim. Sağlığın için evde kalmaya devam et Türkiye. Hayat eve sığar." ifadelerini kullandı.

Aksakal'ın paylaşımında, evde bağlama çaldığı bir video da yer aldı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Aksakal, “Siyasi Partiler Kanunu, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun, Milletvekili ve Mahalli İdareler Seçim Kanunları ile Yüksek Seçim Kurulu Kuruluş Kanunları” hakkındaki değişiklik önerilerini içeren çalışmayı sunmak üzere, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü.

Saadet Partisi Genel Merkezinde gerçekleştirilen görüşme, basına kapalı olarak gerçekleşti.

Görüşmede Aksakal, kanunlarla ilgili tekliflerini anlattı ve Karamollaoğlu’na önerileri içeren çalışmayı sundu.

DSP Genel Başkanı Aksakal, Siyasi Partiler Kanunu ile Seçim Kanunu çalışmaları konusunda, Anavatan, İYİ Parti, BBP ve Demokrat Parti genel başkanlarıyla da bir araya gelmişti.

ANKARA(AA) – Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi ve DSP'nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit'in vefatı dolayısıyla DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'a taziye ziyaretinde bulundu.

Aksakal, DSP Genel Merkezi'nde ağırladığı Uysal'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Rahşan Ecevit'in eylül ayında rahatsızlandığını, o dönemde kardeşi Asude Aral'ın kendisiyle ilgilendiğini anlatan Aksakal, aralık ayında bir kez daha rahatsızlandığını ifade etti. Aksakal, Rahşan Ecevit'in Türk siyasi tarihinde önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

Rahşan Ecevit, 17 Ocak akşamı hayatını kaybetmiş, 19 Ocak'ta eşi Bülent Ecevit'in Devlet Mezarlığı'ndaki kabrine defnedilmişti.