Aksaraylı iş insanlarından “Milli Dayanışma Kampanyası”na destek

AKSARAY (AA) – Aksaraylı bazı iş insanları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek verdi.

Kentte 7 şubesi bulunan alışveriş merkezi müdürü Bekir Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün başlattığı kampanyaya destek verdiklerini söyledi.

Türkiye'de milli dayanışmanın olduğu bu günlerde toplumun her kesiminden bu kampanyaya destek verilmesi gerektiğini anlatan Acar, "Bizler Aksaray'da 7 şube olarak vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Aksaray'ımızın plakası 68 olduğu için kampanyaya bir günlük ciromuzun yüzde 6,8'ini bağışlayarak katılıyoruz. Umarım her kesimden destek gören kampanya karşılığını bulmuş olur." diye konuştu.

Akaryakıt istasyonu sahibi Hasan Dağ, kampanyaya Aksaraylılar olarak karşılık vermek üzere harekete geçtiklerini belirtti.

Kampanyaya akaryakıt istasyonundaki günlük cironun yüzde 10'unu vererek katıldıklarını aktaran Dağ, şunları kaydetti:

"Bu tür kampanyalara destek olmak, katkıda bulunmak milli bilincimizi artırdığı gibi vatandaşlarımızın birbirine karşı kenetlenmesine vesile olacaktır. Biz Aksaraylı iş insanları olarak tüm sivil toplum kuruluşlarının ve tüm iş insanlarının bu kampanyaya katılmasını arzu ediyoruz. Tüm iş insanlarına bu çağrıda bulunuyorum."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na 5 milyon liralık destekte bulundu.

İOSB'nin açıklamasına göre, kampanyaya 5 milyon liralık katkı sağlayan sanayi bölgesi yönetimi, bu desteğiyle büyük bir dayanışma örneği sergiledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Aydın, salgın nedeniyle ülke olarak geçirilen zor günlerde, büyük bir özveriyle emek harcayan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm üreten ve mücadele verenlere teşekkür etti.

İçinden geçilen bu zorlu süreci dayanışma içinde geride bırakacaklarına inandıklarını vurgulayan Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Salgın nedeniyle tüm dünya ve ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Toplumun her bir ferdini zorlayan bu süreçten el ele vererek, dayanışmayı ve paylaşmayı güçlendirerek çıkacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan kampanyaya 5 milyon liralık destek veriyoruz. İkitelli OSB büyük bir aile. Bu ailenin her bir üyesi ve sanayicisiyle bu kampanyaya destek vermenin gururunu yaşıyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Aydın, 38 sanayi sitesi ve 24 bin 500'e yakın işletmesi bulunan İOSB'nin 300 bin istihdam ve yüzde 95 doluluk oranıyla yıllık Türkiye ihracatının yüzde 30'unu karşıladığını bildirdi.

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ta huzurevinde kalan 68 yaşındaki İlimdar Güngör, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık emekli maaşını bağışladı.

Merkez Huzurevi Müdürlüğünde kalan Güngör'ün talebi üzerine emekli maaşı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri tarafından "Milli Dayanışma Kampanyası" hesabına yatırıldı.

Dekontu kendisine teslim edilen Güngör, yaptığı açıklamada, kampanyaya destek olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden Güngör, "Sadece ülkemizde değil dünyada olan koronavirüs salgınından dolayı bazı kimseler çocuğuna ekmek parası götüremezken bizler huzurevinde 3 öğün yemek yiyebiliyoruz. Bu da devletimizin sayesinde oluyor. Ufak bir katkımız olması için kampanyaya bir aylık emekli maaşımı bağışlıyorum. Belki de benim gibi düşünenler vardır. Eğer bu zamanlarda yardıma muhtaç olanlara yardım yapmazsak ne zaman yapacağız." ifadelerini kullandı.