Ali amcadan Vefa Sosyal Destek Grubu ekibine şiirli ve dualı teşekkür

AMASYA (AA) – Amasya'da yaşayan 84 yaşındaki Ali Mazlum, isteği üzerine maaşını çekip getiren Vefa Sosyal Destek Grubu ekibine, yazdığı şiiri okuyarak ve dua ederek teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığının aldığı kararla 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden ayrılmasının kısıtlanması üzerine dışarı çıkamayan Mazlum, emekli maaşını çekmek için 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aradı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekibi, koordine merkezinin yönlendirmesiyle Mazlum'un yaşadığı Bahçeleriçi Mahallesi'ne giderek maaş kartını aldı.

Maaşını çekip kendisine getiren ekibe yazdığı, "Bir gün olur şeker alıp kahveye giderim, kalmadı benim ne şehrim ne pazarım. Bir top kefen alır gider yatarım, Allah'a aşık oldum ben böyle gezerim. Devletime bizim yanımızda olduğu için teşekkür ederim. Sizin gibi yardımsever çocukların gözlerinden öperim." şeklinde sözlerin yer aldığı şiiri okuyan Mazlum, dua ederek teşekkür etti.

Devletin böyle bir uygulaması olduğu için mutlu olduklarını dile getiren Mazlum, "Sağ olsunlar, bir telefonumla geldiler, maaşımız çekip getirdiler. Biz devletimizin koyduğu kurallara uyuyoruz. Devletimiz de bize sahip çıkıyor. İnşallah bu virüs gidecek ülkemizden.'' dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi çarşı bekçisi Uğur Kemal ise Ali amcanın okuduğu şiirin kendilerini duygulandırdığını belirterek, "Amcamız bizi arayıp maaşını almamızı talep etti. Biz de maaşını çekip getirip kendisine teslim ettik. Bize ettiği dualarla söylediği şiirlerle gayet mutlu olduk, duygulandık. Ali amcamıza dualarından dolayı teşekkür ederiz. Bizler yaşlılarımızın bir telefon kadar yakınındayız. Yeter ki onların canı sağ olsun, bize telefon etsinler." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Çocuklarının Suluova Derinöz Baraj Gölü’ne düştüğünü gören aile üyelerinden 4’ü suya girdi.

Tüm aile üyelerinin suda gözden kaybolduğunu gören çevredekiler, güvenlik güçlerine haber verdi.

Baraj gölüne gönderilen AFAD ve Amasya Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama Kurtarma ekipleri, suda kaybolan 5 kişinin bulunması için çalışma başlattı.

Çalışma sonucu önce Elif ve Sultan Cenikli, bir süre sonra da Emrullah, Havvanur ve Levent Cenikli’nin cansız bedeni sudan çıkarıldı.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AA muhabirine, üzücü bir durum yaşadıklarını belirterek, “Saat 16.30 sularında Levent Cenikli isimli çocuğumuzun suya düşmesiyle akabinde aile fertlerinden 4 kişi de suya giriyor. Sonra da 5 boğulma olayı gerçekleşti.” dedi.

ANKARA (AA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

Doğu Karadeniz, Düzce, Bolu, Karabük, Ordu, Amasya, Tokat, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kastamonu’nun batı, Samsun’un iç kesimlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli gerçekleşmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının ise Akdeniz’in kıyı kesimleri ile doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor.