Allianz, staj programları ile genç yeteneklerle buluşmayı sürdürüyor

İSTANBUL (AA) – Allianz Türkiye, gençlere yönelik "K.A.M.P (Keşfet. Araştır. Merak Et. Paylaş.)", CodeBooth ve bu yıl hayata geçirdiği DatAction programları ile üniversite öğrencilerinin sigorta dünyasıyla etkileşimini artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Şirket açıklamasına göre, üniversite öğrencilerine yönelik staj programı K.A.M.P.'ta gençlere Allianz'ın çalışma ortamında deneyimli profesyonellerle tanışma, sosyalleşme, fikirlerini paylaşma ve özel hazırlanmış eğitim programları ile kendilerini geliştirebilme fırsatı yaratılıyor. Öğrenciler K.A.M.P.'ta, Allianz'ın sınıf içi ve online eğitimleri ile yeni bilgiler ediniyor, araştırma sunumları ile fikirlerini paylaşarak farklarını ortaya koyma imkanı buluyor. İşi mutfağında deneyimleme fırsatı sunan K.A.M.P.'ta ayrıca gençlere kariyer rehberliği de veriliyor. Bu yıl 4'üncü yaşına giren K.A.M.P.'ın 2021 programı kapsamında mart ayı içerisinde Allianz Kariyer sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak duyurularla dijital staj programı için başvurular toplanacak. Nisan ve mayıs aylarında ise genç yetenekler değerlendirilerek haziran ayında staja başlayacak öğrenciler belirlenecek. K.A.M.P. kapsamında 40'a yakın gence staj imkanı verilecek.

Allianz Türkiye, tutkusu yazılım olan, potansiyeli yüksek adaylar için geçen yıl başlattığı bilgi teknolojileri programı CodeBooth kapsamında ise 2020 yılında 2 bin 500 başvuru aldı. Staj programının ardından geleceğin yazılımcılarına kadroya geçme imkanı da sunan Allianz Türkiye, başarılı olan genç yetenekleri bu uzun dönemli staj programına dahil etti. CodeBooth IT Vaka Çalışması sonucunda elde edilen başarı ve memnuniyet doğrultusunda program, 2021 yılında da devam ediyor. Başvuruları başlayan ve 20'nin üzerinde gencin daha dahil edileceği program kapsamında, başarılı stajyerler Allianz ailesine kadrolu olarak dahil edilecek.

– Geleceğin aktüerlerini yetiştirecek

Allianz'ın bu yıl hayata geçirdiği DatAction/Aktüer Vaka Çalışması ile sektördeki ihtiyaç göz önüne alınarak, sigorta sektöründeki risk değerlendirme alanına yön verecek, yeni ürünler çıkmasına katkı sağlayacak aktüerlerin sayısını artırmak hedefleniyor. Genç yetenekleri bu alanda yetiştirmeyi amaçlayan Allianz Türkiye, riskleri öngörebilen, analiz yeteneği güçlü, verilerden elde ettiği çıktılar ile yepyeni fikirler üretebilen genç yetenekler için oldukça keyifli bir alan olan programla Türkiye’de yeterli ilgiyi görmeyen aktüerlik iş kolunu destekliyor.

Aktüerya alanında ilgi duyabilecek gençlere staj imkanı sunan DatAction/Aktüer Vaka Çalışması kapsamında başvuruları toplamaya başlayan Allianz Türkiye, süreç sonunda 6 ay, haftada 3 gün çalışacak şekilde uzun dönem stajyerleri bünyesine katacak. Gençlere dünyadaki aktüerliği de aktararak, görev alacakları projelerle deneyimletmeyi hedefleyen Allianz, stajyerlerine yoğun bir eğitim sürecinin ardından projelerde aktif olarak çalışma olanağı sunacak. Allianz, gençlere, 6 ay sonunda kadrolu pozisyonlara geçme imkanı da tanıyacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Allianz Türkiye İnsan Kaynakları, Çevik Ofis ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel, gelecek hedefi için attıkları adımları, potansiyel adaylarla kurulan yakın iletişim faaliyetleriyle sürdürdüklerini belirterek, "Öncüsü olduğumuz ve organizasyonumuzda uyguladığımız çevik çalışma yöntemi ile genç yeteneklerin parçası olmak isteyecekleri hiyerarşiden uzak, yenilikçi ve otonom çalışma ortamını yarattığımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de potansiyeli yüksek, iyi eğitimlerden geçen birçok genç yetenek olduğunu aktaran Özel, şunları kaydetti:

"Hem onlara sigorta sektörünü yakından tanıtmak hem de Allianz'ın yenilikçi dünyasında deneyim kazandırmak için birçok program hayata geçiriyoruz. Gençlerin bilim ve teknolojinin, inovasyon ve girişimciliğin şekillendireceği geleceğin dünyasında önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Aldıkları eğitim sonrası profesyonel hayata adım atarken, güçlenmeleri gereken alanlara odaklanarak, organizasyondaki ihtiyaçlarımıza yönelik onları yetiştiriyor ve ekiplerimize dahil ediyoruz.

Sigorta sektörü için de potansiyeli yüksek, işinde uzman genç yetenekleri iş hayatına kazandırmayı destekliyoruz. Geçtiğimiz yıl online düzenlediğimiz En Hızlısından Kariyer programımızla ulaştığımız 5 bin 600 öğrenciyle şirketimiz yöneticilerini buluşturarak deneyim paylaşımı yaptık ve çok iyi geri bildirimler aldık. Bu yıl da yeni nesil çalışma arkadaşlarımızın iş dünyasındaki beklentilerini dikkate alarak şekillendirdiğimiz programlarımıza devam edeceğiz."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Allianz Türkiye, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri'nde "97 Yıldır Hayatın Her Anında Allianz Seninle" reklam filmiyle "gümüş" ödülün sahibi oldu.

Allianz açıklamasına göre, Allianz Türkiye, pazarlama ve iletişim dünyasının en zorlu ve itibarlı yarışmalarından biri olarak kabul edilen Effie Türkiye'nin "Sigorta Hizmetleri" kategorisinde bu yıl verilen en yüksek ödülü aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı, Effie Türkiye 2021'de ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Dijitalizasyon odaklı yeni nesil sigortacılığa öncülük eden Allianz Türkiye'nin yol haritasını, müşterilerin beklentilerinin belirlediğini aktaran Kırcı, şunları kaydetti:

"Faaliyet alanlarımızın merkezine müşteri odaklı yaklaşımı koyuyor, ihtiyaç duydukları her an yanlarında olma sözüyle ‘Allianz Seninle’ diyoruz. Bizlere sağlığını, varlığını emanet eden müşterilerimiz, onları çok daha iyi tanımamızı ve özel hizmetlerle onların her an yanlarında olmamızı bekliyor. Hayatın her türlü olasılığını ve yaşanabilecek her türlü aşamaya değinen reklam filmimizde sevdiklerimizin yanında olmanın önemini anlatıyoruz. Allianz Türkiye olarak tüm gücümüzü müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek için kullanıyoruz. Bu yaklaşımımızı doğrulayacak şekilde yön verdiğimiz reklam filmimizle son 2 yıldır olduğu gibi bu yıl da sigorta kategorisinde o yıl verilen en yüksek ödüle layık görüldük."

İSTANBUL (AA) – “Allianz Seninle” yaklaşımını tüm iş süreçlerine entegre eden Allianz Türkiye, salgının etkisiyle evde daha çok vakit geçirilen bugünlerde “Allianz’ım” mobil uygulamasını yeniledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni nesil sigortacılığın öncüsü, geleceğin Allianz’ını dijitalizasyonla inşa eden Allianz Türkiye, müşteri kullanım alışkanlıklarını ve dijital gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerine yenilikler sunmaya devam ediyor.

Allianz, bu doğrultuda müşterilerinin ve iş ortaklarının hayatını kolaylaştırmak ve dijitalleşen dünyanın ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına “Allianz’ım” mobil uygulamasını yeniledi. Ayrıca, hem mobil uygulamada hem de Online İşlemler Merkezi'nde hayata geçirilen dijital oto hasar projesinde birçok süreci saniyelerle ifade edilen sürelere indirerek önemli bir zaman tasarrufu sağladı.

2021 boyunca devam edecek ve tüm uygulamanın yeni tasarıma geçmesiyle tamamlanacak olan “Allianz’ım” mobil uygulamasında yenilenen ekranlar müşterilerinin hizmetine sunuldu. Uygulamanın ana sayfasını daha renkli, modern ve kullanışlı yeni yapıya çeviren Allianz, “Kampanyalar” modülüne yeni bir görünüm kazandırdı.

– Tüm fonksiyonlara kolay erişim imkânı

Kullanıcılarına sade bir deneyim sağlamaya ve bunu yaparken sunduğu fonksiyonları kolay erişilebilir bir şekilde konumlandırmaya öncelik veren Allianz, yeni eklenen “Poliçe Kartları” ile müşterilerine tek tık ile tüm poliçelerini inceleme olanağı sunuyor.

Ayrıca “Hızlı İşlemler” menüsü ile sık kullanılan ve hızlı erişime ihtiyaç duyulan fonksiyonlar da ana sayfa üzerinden erişilebilir duruma geldi. “Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” alanına ise müşterilerin hasar anında hızlıca destek alabilecekleri “Hasarım Var” menüsü, Allianz’ın geniş anlaşmalı kurum ve servis ağına erişebilecekleri “Anlaşmalı Sağlık Kurumu ve Oto Servisleri” arama motorları, “Müşteri Hizmetleri” hızlı arama butonu ve gelecek vadelerini kolaylıkla ödeyebilecekleri “Ödemelerimi Göster” menüleri konumlandırıldı.

Kampanyaları sosyal mecralarda yaptığı paylaşımlarla daha görünür hale getiren Allianz Türkiye, böylelikle kullanıcıların kendine özel tanımlanmış avantajları ve kampanya koşullarını keyifli bir şekilde inceleme ve faydalanabilme olanağı sundu.

– 50 saniyede hasar ihbarı

Allianz’ın hayata geçirdiği yenilikler kapsamında Allianz müşterileri, mobil uygulamadan ve Online İşlemler Merkezi’nden birçok talebi hızlıca yönlendirebiliyor ve süreçleri takip edebiliyor.

Bu adım sayesinde kullanıcılara, talebini hangi kanaldan yaparsa yapsın diğer tüm kanallardan işlemlerine devam edebilme ve minimum bilgi ile kolayca talep oluşturma olanağı sunuluyor. “Kaza yerindeyim” fonksiyonu, müşterilerinin kaza anında ve sonrasında ne yapması gerektiğini ilgili adıma hızlıca yönlendiren ekran ve hatırlatıcılar, sürecin baştan sona rahatlıkla tamamlanabilmesini sağlıyor.

Kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerinin, teknolojik gelişmeler ve yaşanılan gündeme bağlı olarak sürekli değişen ve yeniden şekillendiği bugünlerde çekici talebinin oluşturulması, çekicinin iletişim bilgilerinin paylaşılması, konumunun takibi, aracının götürüleceği servisin müşteri tarafından seçilmesi, ikame araç talebinde bulunabilmesi, onarım süresinin uzaması halinde müşteriye ikame aracı için teklif sunulması ve araç sağlanması, mini onarıma ait rezervasyonun oluşturulması ve onarımdaki aracın durumunun takip edilebilmesi, hasar ihbarının hasar yeri ve hasar fotoğrafları ile beraber 50 saniyede yapılabilmesi ve aracını tamir ettirmiş müşterilerin servis ve fatura bilgileri ile hasar ihbarında bulunabilmesi uygulama kapsamında öne çıkan hizmetler arasında yer alıyor.

Ayrıca, hasar dosyası açılmış araca ait statü gösterimi ile hasar dosyasında meydana gelen tüm gelişmelerin görüntülenebilmesi, tamir sürecinin adım adım takip edilebilmesi, tüm hasar sürecine ait evraklara anında ulaşılabilmesi ve eksik evrakların anında yüklenebilmesi, onarım için "servis bul" hizmeti ile kazançlı servisleri görüntüleme, konum ya da poliçe kapsamına göre servis bilgisi izleme ve tüm bu süreçlerde anlık olarak bildirim ve SMS gönderimleri gibi özellikler ile de öne çıkıyor.