Sal. Kas 12th, 2019

Almanya'da 2. Dünya Savaşı'ndan kalma üç bomba bulundu

– Köln’de bulunan bombaların imha çalışması nedeniyle binden fazla çevre sakini tahliye edildi

KÖLN (AA) – Almanya'nın Köln kentinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalma üç bomba bulundu.

Longerich semtindeki bir arazide kazı çalışması sırasında tesadüfen bulunan biri bir ton, diğer ikisi 500'er kilo olmak üzere toplam üç bombanın imha edilmesi için çevrede yaşayan yaklaşık bin 200 kişi tahliye edildi. 500 metrekarelik alandan tahliye edilen yerler arasında evlerin yanı sıra okulların ve bir hastanenin de bulunduğu bildirildi.

Bombalar uzman ekiplerce imha edilirken, yakınlardaki sokak ve caddelerin trafiğe kapatılmasıyla ulaşımda aksamalar yaşandı.

Almanya’da bir kısmı yerleşim yerlerinde olmak üzere 2. Dünya Savaşı’ndan kalma patlamamış çok sayıda bomba bulunuyor. Söz konusu bombaların, ABD ve İngiltere'nin başını çektiği müttefik kuvvetlerin, Almanya'ya yaptığı hava saldırıları sırasında atıldığı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na: "Şu gaflete bakın, temel atmama töreni yapıyor"
https://youtu.be/QF36Si6CqLY

Dışişleri Bakanlığı: "Türkiye, yönetimlerin demokratik süreçlerle iş başına gelmesi ilkesine önem atfetmektedir"

Dışişleri Bakanlığı: "Bolivya’da Devlet Başkanı Evo Morales’in istifasıyla sonuçlanan gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz"

MSB: "Fırat'ın doğusundaki Derbesiye bölgesinde Türk ve Rus askeri unsurlarınca icra edilen dördüncü ortak kara devriyesi tamamlandı."

Merkür gezegeninin Güneş diski önünden geçişi, TÜBİTAK Antalya Ulusal Gözlemevi binasındaki teleskoptan canlı yayınlanıyor https://www.pscp.tv/w/1djGXRAvObExZ

Son Dakika Almanya Haberleri