Almanya'da devlet yardımlarındaki usulsüzlükler Kovid-19 döneminde artı

BERLİN (AA) – Almanya'da Kovid-19 salgını sırasında devlet yardımlarında yapılan usulsüzlüklerin arttığı bildirildi.

Alman haber ajansı (DPA) haberine göre, ülkede 2019’da devlet yardımlarında 318 olan vaka sayısı geçen yıl 7 bin 585’e yükseldi.

Usulsüzlerde en büyük pay Almanya'da küçük işletmeler ile serbest meslek sahiplerine verilen korona yardımlarında görüldü. Yardım alanların yaptığı usulsüzlükler nedeniyle devletin zararı da 151,2 milyon avro oldu.

Bu arada, Federal Kriminal Dairesi’ne (BKA) göre, polis tarafından kaydedilen ekonomik suç vakalarının sayısı da geçen yıl 2017'den bu yana ilk kez artış görüldü. 2020'de söz konusu vakalar 2019'a göre yüzde 21,5 artarak 49 bin 174’e yükseldi. 2019’da 22 bin 290 olan şüpheli sayısı geçen yıl 28 bin 509’a yükseldi

Alman yetkililer, Almanya'da beyaz yakalı suçların neden olduğu toplam zararı 2020'de 3 milyar 11 milyon avro olarak belirledi. Bir önceki yıl söz konusu zarar 2 milyar 973 milyon olarak açıklanmıştı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

NEW YORK(AA) – ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine dayanarak Kaiser Family Foundation tarafından yapılan araştırmaya göre, Kovid-19 vakalarının yüzde 90’dan fazlası ve hastaneye başvuru ve ölümlerin ise yüzde 95’i aşı yaptırmayan kişilerde görüldü.

Kovid-19 aşısı yaptıranların sadece yüzde 0,004’ünden azı virüs nedeniyle hastaneye başvururken yüzde 0,001’den az kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kovid-19 aşısı yaptıranların nadiren virüse yakalandığına ve bu oranın aşılı kişilerde yüzde 1’in altında olduğuna dikkatin çekildiği araştırmada, aşı yaptıran 163 milyondan fazla kişiden yaklaşık 6 bin 600 kişide Kovid-19 görüldüğü belirtildi.

Hindistan’da görülen Delta varyantının ABD’de de görülmeye başlamasıyla ülkedeki vaka ve ölümlerde yeniden artış gözlemlendi.

Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre, ABD’deki yeni vakaların yaklaşık yarısı (yüzde 46) Florida, Texas, California, Louisiana ve Missouri eyaletlerinde kaydedildi.

California hariç vaka sayılarında artışın görüldüğü bu eyaletlerde nüfusun yarısından azı Kovid-19 aşısı yaptırdı.

Japonya’da düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’na akredite olmuş kişilerden yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların sayısı 276’ya yükseldi.

Organizasyon Komitesi, Tokyo 2020 kapsamında ülkeye gelen 17 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Son 24 saatte virüs bulaşan 17 kişi arasında turnuvada yarışan sporcu bulunmuyor.

Virüsü taşıyanlar karantina periyoduna alındı.

Böylelikle Tokyo Olimpiyatları’na akredite olmuş kişilerden virüse yakalananların sayısı 276’ya çıktı.Koronavirüs Haber Indeksi


Rusya Koronavirüs  | Hindistan Koronavirüs | İngiltere Koronavirüs | Almanya Koronavirüs | Fransa Koronavirüs | İtalya KoronavirüsKoronavirüs AşısıKoronavirüs TedbirleriSokağa Çıkma KısıtlamasıSağlık Bakanı AşıBrezilya KoronavirüsBioNTechSputnik-VYerli Aşıİran KoronavirüsABD KoronavirüsKoronavirüsü YenenJaponya KoronavirüsEsnaf Koronavirüs Haberleri