Almanya'da DİTİB ve YTB'den ihtiyaç sahiplerine yardım

KÖLN (AA) – Almanya'nın Köln kenti yakınlarındaki Hürth beldesinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Hürth Camisi yetkililerince, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı koliler dağıtıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) katkılarıyla gerçekleşen ve "Yalnız Değilsin" sloganıyla yürütülen proje çerçevesinde hazırlanan kolilerde gıda malzemelerinin yanı sıra hijyen ürünleri de yer aldı.

Yardımlar çerçevesinde ayrıca yükseköğretim kurumlarında değişim öğrencisi olan ve program dahilinde yurt dışında kalan, yeni tip koronavirüs salgını başladığı süreçte de mali destek alma şansına sahip olmayan vatandaşlara kira yardımının yanı sıra çeşitli hediyeler teslim edildi.

Türkiye'den Almanya’ya sefer yapan ve bu süreçte Türkiye’ye geri dönemeyen Türk şoförlerinin barınma, sıcak yemek ve banyo ihtiyaçları karşılandı. Yaşlı ve tek başına yaşayan vatandaşlar ziyaret edilip hediyeler verildi.

Hürth Camisi Dernek Başkanı Şeref Turna, sağlanan katkıdan dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Dışişleri Bakanlığı ve YTB yetkilerine teşekkür etti.

Benzer Haber:  Berlin Şehitlik Camisi yöneticileri bayram öncesi yaşlıları evlerinde ziyaret etti

Geçim sıkıntısı yaşayan aileleri bu zor süreçte yalnız bırakmayacaklarını belirten Turna, yardımların sadece ramazan ayıyla sınırlı kalmayacağını, bölgelerindeki ihtiyaç sahibi insanların her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

İhtiyaç sahipleri, yapılan yardımlardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen sayısı 120 bini geçti.Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. Başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu"

Son 24 saatte 1321 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 120 bin 15 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 29 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 157 bin 814, can kaybı 4 bin 369 oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü.

Erdoğan-Said görüşmesinde Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 121 artışla 36 bin 914'e yükseldi.

Etiketler: