Alp Disiplini 3. Etap Yarışmaları, Cıbıltepe'de başladı

KARS (AA) – Türkiye Kayak Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini 3. Etap Yarışmaları, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde başladı.

Kayak merkezinin sarıçam ormanlarıyla kaplı pistlerinde gerçekleşen yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışların çok güzel bir ortamda gerçekleştiğini söyledi.

Sporcuların, antrenörlerin ve hakemlerin morallerinin çok iyi olduğunu ifade eden Oto, "Güzel yarışlar yapmaya çalışıyoruz. İnşallah meyvelerini de alacağız. Bundan sonra Kayseri'de uluslararası yarışımız var. Palandöken ve yine Sarıkamış Kupası var. Daha sonra Erzurum'da Türkiye Şampiyonası yapıldıktan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

İlk gün yarışlarında dereceye giren sporcular şunlar:

18 yaş altı:

Kadınlar: 1. Mina Şakarcan, 2. Mina Baştan, 3. Beyza Çemlek

Erkekler: 1. Bünyamin Çelik, 2. Kerem Haymana, 3. Doruk Üstay

Büyükler:

Kadınlar: 1. Güneş Gülten, 2. Edanur Aça, 3. Aygen Yurt

Erkekler: 1. Muhammed Uca, 2. Ayhan Aybaran, 3. Bahtiyar Serkan

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgiye göre, kayak merkezlerindeki kar kalınlığı Kartalkaya’da 198, Hakkari’de 140, Uludağ’da 130, Palandöken’de 122, Ergan’da 96, Sarıkamış’ta 95, Erciyes’te 88, Kartepe’de 83, Konaklı’da 81, Ilgaz’da 80, Nemrut’ta 74, Yedikuyularda 69, Yıldız Dağı’nda 50, Davraz’da 38, Çambaşı’nda 32, Yıldıztepe’de 22, Haserek ve Murat Dağı’nda 19, Zigana’da 15, Ovacık’ta 10, Hazarbaba ve Yalnızçam’da 9, Denizli’de 7, Mersivan ve Ladik’te 6 santimetre ölçüldü.

ANKARA (AA) – Türkiye Kayak Federasyonundan yapılan açıklamada, “Rusya’nın Çaykovski şehrinde, 39 sporcunun katılımıyla organize edilen yarışlarda milli sporcumuz Muhammed Ali Bedir başarılı atlayışlarının ardından kazandığı 5 puan sonrasında bir yıl boyunca dünya kupalarına katılma hakkı elde etti.” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Ali Oto, “Sporcumuzun başarısı bizi mutlu etti. Kayakla atlama bizim için önemli bir branş. Antrenörlerimiz Frank Nejc ve Samet Karta ile sporcumuzu yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.