Alt Yaş Flöre Açık Eskrim Turnuvası, Antalya'da sona erdi

ANTALYA (AA) – Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından, Antalya'nın Manavgat ilçesinde gerçekleştirilen 10, 12 ve 14 Yaş Altı Flöre Açık Turnuvası, final müsabakalarıyla tamamlandı.

İlçedeki bir otelde düzenlenen turnuvada, 8 ilden 253 sporcu mücadele etti.

Yarışların ardından kategorilerinde dereceye giren sporcular şunlar:

– 10 Yaş Altı:

Erkekler:

1. Ömer Poyraz Oğuztüzün

2. Ali Bulut Yıldız

3. Tuna Öztürk, Kerem Özdoğan

Kızlar:

1. Ada Küfeciler

2. Elif Ada Yıldız

3. Mira Yurdakul, Nil Kırtay

– 12 Yaş Altı:

Erkekler:

1. Ahmet Turgut Anbarlılar

2. Issa Ould Ameur

3. Arda Barış Demircan, Nikita Görgülü

Kızlar:

1. Elvin Gülışık

2. Ece Gizem Huriel

3. Damla Erolcay, Nilim Karavelioğlu

– 14 Yaş Altı:

Erkekler:

1. Ali Eren Girgin

2. Kıvanç Kırtay

3. Hasan Umut Dağ, Kağan Ziya Aydın

Kızlar:

1. Tuna Atmaca

2. Selin Naz Topçu

3. Elif Naz Hayber, Elvin Gülışık

Turnuvada dereceye girenlere Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber madalyalarını verdi.

Başarılı bir organizasyon olduğunu anlatan Hayber, aynı otelde 27 Ocak'ta kılıç gelişim kampı ve 31 Ocak'ta kılıç açık turnuvasının başlayacağını bildirdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Nisanur Erbil, Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Maya Kerkeser’den oluşan Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı, tablo-16’da Kazakistan’ı 45-25, çeyrek finalde Bulgaristan’ı 45-39’luk skorla yenerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde karşılaştığı Güney Kore’ye 45-39 mağlup olan ay-yıldızlılar, 3’üncülük maçı için Romanya ile eşleşti. Bronz madalya karşılaşmasında Romanya’ya 45-40 yenilen mili takım, 4. oldu.

Murat Sarp Aşık, Tolga Aslan, Muhammed Furkan Kalender ve Ahmet Turgut Taflan’ın yer aldığı Genç Erkekler Kılıç Takımı ise şampiyonayı 11. sırada tamamladı.

Dünya Şampiyonası’nda yarın genç kadınlar ve erkekler flöre müsabakaları yapılacak. Organizasyon, 11 Nisan’da sona erecek.

ANKARA (AA) – Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Doha’da iki gündür devam eden organizasyonda piste çıkan milli eskrimci İrem Karamete, eleme turlarını başarıyla tamamladı. Ana tabloya yükselen ay-yıldızlı sporcu, tablo-64’te yarın TSİ 10.30’da Fransız sporcu Eva Lacheray ile karşılaşacak.

Aynı zamanda, Doha’da piste çıkan milli flöreci Martino Minuto organizasyona 80. sıradan veda ederken, Alisa İsbir ise 112. sıranın sahibi oldu.

50 ülkeden yaklaşık 300 sporcunun yarıştığı Grand Prix, yarın oynanacak bireysel final karşılaşmalarının ardından sona erecek.