Alternatif Bank yönetim kuruluna Halil Sedat Ergür katıldı

İSTANBUL (AA) – Alternatif Bank, yönetim kurulunu bankacılık alanında 40 yıla yakın deneyime sahip duayen isim Halil Sedat Ergür ile güçlendirdi.

Alternatif Bank'tan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkanı ve The Commercial Bank Murahhas Azası Omar Hussain Alfardan, "Halil Sedat Ergür’ün bilgi birikimi ve uzun yıllara dayanan bankacılık tecrübesiyle Alternatif Bank yönetim kuruluna katılmasından onur duyuyorum. Ergür’ün vizyonu ve sahip olduğu birikimle Türkiye'deki büyüme planlarımızın başarısına tüm yönetim kurulu üyelerimizle beraber önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, Ergür, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra 1982’de aynı bölümde yüksek lisans derecesini aldı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde İşletme Bölümü Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı ve Manchester Üniversitesi Üretim Yönetimi Bölümü’nde post-grad diplomasını aldı.

Kariyerine 1984 yılında Citibank’ta yönetici yetiştirme programıyla başlayan Ergür, üç yıl içerisinde şube operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Yönetici oldu. Impexbank’taki Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı’nın ardından, 1991’de Yapı Kredi’de Operasyonlardan Sorumlu Grup Müdürü olarak çalıştı. Aynı bankada 1995-1999'da operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı, 1999-2000'de ise ticari bankacılık ve kredi tahsisten sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

2000-2003 yılları arasında ise Koçbank’ta genel müdürlük yaptı. Koçbank’ta 2003-2006'da Murahhas Aza olarak görev almasının akabinde Yapı Kredi'ye dönen Ergür, burada 2005-2007'de murahhas aza oldu.

2007-2020'de Bell Holding ve Group 4 Securicor şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği bulunan Ergür, Mart 2020 itibarıyla Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Ergür, İngilizce ve Almanca biliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Alternatif Bank, kontrollü normalleşme süreciyle birlikte yaz aylarında artan ihtiyaçlar için "Ferahlatan Yaz Kredisi"ni sunduğunu duyurdu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Alternatif Bank, kontrollü normalleşme süreciyle birlikte yaz aylarında artan ihtiyaçlar için "Ferahlatan Yaz Kredisi" imkânı sunuyor. Yaz Kredisi’ne dijital kanallar üzerinden dosya masrafı olmadan başvurulabiliyor ve 36 aya varan vade imkânından yararlanılabiliyor.

Krediyle ilgili detaylı bilgiye www.alternatifbank.com.tr web sitesinden ulaşılabiliyor. Alternatif Bank müşterileri kredi başvurularını Alternatif Bank Mobil veya İnternet Bankacılığı üzerinden şubeye gitmeden kolayca yapabiliyor.

İSTANBUL (AA) – Alternatif Bank'ın düzenlediği "Engelsiz Bankacılık Ideathon"u birincisi "Güvenli POS" projesiyle NOPE takımı oldu.

Alternatif Bank'tan yapılan açıklamaya göre banka, "Engelsiz Bankacılık" yaklaşımı kapsamında bünyesinde yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekledi.

Bu çerçevede Alternatif Bank, engellilerin bankacılıkta karşılaştığı sorunların çözümü için gençlerin yenilikçi fikirlerinden yararlanmayı amaçlayan "Engelsiz Bankacılık Ideathon"u düzenledi.

Türkiye'deki tüm üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık düzenlenen Ideathon’da başvurular online olarak toplanarak, ön elemeler sonrası finale kalan gruplar belirlendi.

Yaklaşık 3 haftalık yoğun bir hazırlık ve uygulama süreci boyunca, Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Danışma Kurulu üyeleri tarafından verilen başta sakatlık, engellilik tanımları, engel gruplarını tanıma ve engellilerle nasıl iletişim kurulması gerektiğine dair dil ve perspektif birliği eğitiminin yanı sıra hem teorik hem uygulamalı "Design Thinking" eğitimleri online olarak gerçekleştirildi.

Alternatif Bank yöneticilerinin de öğrencilere rehberlik ederek katkı sunduğu Ideathon'da 29 kişiden oluşan 8 ekip, engelsiz bankacılık alanında geleceğe ışık tutacak yaratıcı proje fikirleriyle yarıştı.

Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Danışma Kurulu üyeleri ile banka yöneticilerinin oluşturduğu jürinin değerlendirmesi sonrası, Ideathon'u birincisi "Güvenli POS" projesiyle NOPE takımı oldu.

İkincilik ödülü Altern ile Futurists takımına giderken, üçüncülük ödülü ise Mezutech ve AlphaGo takımları arasında paylaşıldı.

Etkinlik kapsamında ilk üçe giren takımlar para ödülünün yanı sıra Alternatif Bank'ta staj, mülakat simülasyonu ve online temel bankacılık eğitimi almaya hak kazandı.

– "Engelsiz Bankacılık yaklaşımıyla bir dizi uygulamayı hayata geçirdik"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Bireysel ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökay Dede, Alternatif Bank'ın kurum kültürünün temel unsurlarından birinin "insan odaklılık" olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Gerek çalışanlarımız gerek müşterilerimiz için, attığımız her adımın, her uygulamamızın, ürün ve hizmetlerimizin insana dokunması, değer ve fayda yaratması bizim önceliğimiz. Kurum olarak ticari misyonumuzun yanında yaşadığımız topluma katkı sunmak üzere de sorumluluğumuz var. Bu anlayıştan hareketle, engelli bireylerin bankacılık hizmetlerinden eşit şekilde yararlanabilmesi için, sektörümüze örnek olacak bir yola çıktık ve Engelsiz Bankacılık yaklaşımıyla bir dizi uygulamayı hayata geçirdik. Eşitlik ilkemizin bir gereği olarak herkesin erişebileceği şekilde tasarlanmış bankacılık hizmetleri sunabilmenin önemine inanıyor, hizmet modelimizi bu yönde dönüştürmek üzere çalışıyoruz.

Fiziksel ve dijital hizmet kanallarımızın erişilebilirliğini geliştiriyor, çalışanlarımızın bu alandaki farkındalık ve yetkinliğini artırıyoruz. Bu çalışmalarımızın kapsamını genişletmek yolunda en büyük destekçimizin gençler olduğuna inanarak onları da sürece dahil etmek istedik. Dünyamızın bugün geldiği noktada, gençlerin toplumsal konulara olan bilinci ve geleceğimize gösterdiği hassasiyet hepimizden daha güçlü. Onların, sahip olduğu enerji, hassasiyet ve yaratıcı bakış açılarıyla, 'engelsiz bankacılık' hedefimizde bizlere de yol göstereceklerine inandık ve yenilikçi projelerini tasarlayıp birlikte hayata geçirebileceğimiz bir ortam sunduk."

Dede, bu amaçla geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdikleri "hackathon" etkinliğinin, bu yıl kapsamını biraz daha genişleterek "ideathon" formatında ikinci kez düzenlediklerini bildirdi.

Gençlerin toplumsal sorunlara yaklaşımlarındaki enerjilerini, farklı bakış açılarıyla ortaya koydukları yenilikçi çözüm önerilerini duymak ve bunları mümkün olduğunca hayata geçirerek kalıcı bir değere dönüştürmek istediklerinin altını çizen Dede, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Henüz yolun başındayız ancak iki senede dahi genç arkadaşlarımızın gösterdikleri ilgi, heyecan ve başkaları için bir şeyler yapma çabaları bize her anlamda gelecek için umut veriyor, birçok konuda da esin kaynağı oluyor. Bankacılık ve kullanıcılar hızla dijitalleşirken, Ideathon'da ortaya konan çözüm önerilerinin de aynı şekilde dijital ağırlıklı olması da bize ayrı bir mutluluk verdi. Ideathon etkinliğimizi her yıl kapsamını daha da genişleterek tekrar etmeyi, gençlerimizin yaratıcı fikir ve projelerini hayata geçirecek platformlar yaratmayı hedefliyoruz. Bu yıl dereceye giren projelerin de aynı şekilde uygulanabilmesi için ekiplere elimizden gelen desteği sunup yanlarında olacağız."