Altınyıldız Classics “Yüzde 100 Sürdürülebilir Vitrin” projesini başlattı

İSTANBUL (AA) – Altınyıldız Classics, çevre dostu bağlantılı projeleri kapsamında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile "Yüzde 100 Sürdürülebilir Vitrin" projesi başlattı.

Altınyıldız Classics'ten yapılan açıklamaya göre, şirket, sürdürülebilir tekstile destek vermek amacıyla kurulduğu günden beri çevre dostu projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Bu çerçevede Altınyıldız Classics, tüm atık kumaşları renk ve içeriklerine göre ayrıştırarak Uşak'ta bulunan "OEKO-TEX Standart 100 ve Global Recycled Standard (GRS)" sertifikalı Haksa dönüşüm fabrikasında ipliğe dönüştürerek geri dönüşüme katkı sürecini daha kapsamlı şekilde yürütme kararı aldı.

Daha önce 13 ton geri dönüştürülmüş elyaf kullanarak 1 milyon 200 bin pet şişeyi kumaşa dönüştüren Altınyıldız Classics, yeni projeyle geri dönüşüm kumaşlardan bir kapsül koleksiyon oluşturmayı hedefliyor.

Dönüşüm merkezi iş birliğini, mağazalarda ürün toplama ayağında da sürdürecek olan Altınyıldız Classics, mağazalardan toplanan ürünleri de belirli aralıklarla Uşak dönüşüm fabrikasında ayrıştırarak tekrar dönüştürecek.

– Öğrenciler, yılbaşı vitrini tasarlayacak

Altınyıldız Classics, çevre dostu bağlantılı projeleri kapsamında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile "Yüzde 100 Sürdürülebilir Vitrin" projesi başlattı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ön lisans, lisans, yüksek lisans ve SEM sertifika programı öğrencilerini kapsayan projenin ilk aşamasında, öğrenciler firmanın stoklarında bulunan sürdürülebilir malzemeleri kullanarak yılbaşı vitrini tasarlayacak.

23-30 Haziran ve 3 Temmuz'da yapılacak workshop'lara katılım gösteren öğrencilere, Doç. Dr. Sibel Onat Hattap, Doç. Dr. Kevser Gürcan Akbaş, Öğr. Gör. Pınar Salman, Dr. Öğr. Üyesi Başak Özdoğan, Doç. Fatma Öztürk Dönmez, Dr. Öğr. Üyesi Çağla Tulukçu, Doç. Dr. Öğr. Üyesi Ece Postalcı, Öğr. Gör. Derya Tecimer, Öğr. Gör. Ayşegül Erdin Pekmezci ve Arş. Gör. Reyhan Polat'ın yanı sıra BR Mağazacılık Kurumsal iletişim Direktörü Uğur Gülce, Beymen Business Tasarım Müdürü Ahmet Korkmaz, Altınyıldız Classics Tasarım Müdürü Tuğba Uğuz, BR Mağazacılık Görsel Tasarım Müdürü Derya Delice ve Görsel Sunum Müdürü Özgür Dumantepe tarafından eğitimler verilecek.

Workshop'lara katılan öğrencilere destek amaçlı burs verilirken, sürdürülebilir vitrin malzemeleri, kumaşlar, koliler, naylon torbalar, plastikler gibi aslında tüm dönüşebilen atık malzemelerle öğrencilerden yılbaşı vitrin tasarımı yapmaları istenecek. Seçilen tasarımlar, 3 büyük şehirde belirlenen Altınyıldız Classics mağaza vitrinlerinde yılbaşı dönemi boyunca sergilenecek.

Workshop'a katılan tüm öğrencilere hediye çeki verilirken, vitrinde kullanılmak üzere tasarımları seçilen öğrencilere ise ayrıca para ödülü takdim edilecek.

Program kapsamındaki yetenekli adaylar, insan kaynakları aday havuzuna alınarak staj imkanından faydalanacak ve açık pozisyonlar için değerlendirilecek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL(AA) – Altınyıldız Classics, bayramı birbirinden hesaplı indirimlerle karşılıyor.

Altınyıldız Classics'ten yapılan açıklamaya göre, marka, tarz sahibi erkekler için stil alternatiflerini trend detaylarla bir araya getiriyor.

24 Temmuz tarihine kadar devam edecek bayram kampanyası kapsamında erkeklere rengarenk, dinamik ve başarılı stiller öneren marka, tişört, gömlek ve pantolon kategorilerinde de indirimli fiyat seçenekleri sunuyor.

İSTANBUL (AA) – Altınyıldız Classics mağazada ilk dijital alışveriş deneyimi "Smokin Bizim İşimiz" projesini başlatıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Altınyıldız Classics, özel gecelerin ve düğünlerin vazgeçilmezi olan smokinleri, online platformdan rahatlıkla seçebilmek ve mağazadan randevu alarak özel bir şekilde deneyimletmek adına müşterileri için www.smokinbizimisimiz.com internet sitesini hizmete sundu.

Yeni uygulama ile siteye giriş yapan müşteriler, online randevu oluşturup, seçmiş oldukları tarih ve saatte smokin servisi için Altınyıldız Classics mağazalarından özel hizmet alabilecek.

Randevu oluştuğunda eş zamanlı olarak müşteri bilgileri, seçmiş olduğu smokine dair bilgiler, tarih ve saat bilgileri seçilen mağazaya otomotik olarak bilgilendirme maili olarak geliyor. Gelen mail doğrultusunda seçilen Altınyıldız Classics mağazası, randevu saatinden önce tüm hazırlıklarını yapıp müşterisini hazır olarak bekliyor.

Altınyıldız Classics, yeni projesi ile erkeklere en mutlu günleri için yapacakları alışverişi özel kılacak yepyeni bir deneyim yaşatacak.​​​​​​​