Çar. Tem 24th, 2019

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı

– MHP’li üyeler tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine sunulan Gölbaşı ilçesindeki bir cadde isminin “Prof. Dr. Ziya Selçuk” olarak değiştirilmesini içeren önerge oy birliğiyle kabul edildi

ANKARA (AA) – MHP'li üyeler tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine sunulan Gölbaşı ilçesindeki bir cadde isminin "Prof. Dr. Ziya Selçuk" olarak değiştirilmesini içeren önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı başkanlığında temmuz ayı dördüncü oturumunda toplanan Belediye Meclisi, geçen toplantının tutanağını oylayarak, gündemde olan önergeleri görüşmeye başladı.

MHP'nin Grup Başkanvekili Murat Ilıkan ve üye Kürşad Koçak'ın haziran ayı oturumunda Gölbaşı ilçesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki 35'inci cadde isminin, Milli Eğitim Bakanı "Prof. Dr. Ziya Selçuk" olarak değiştirilmesi için verdikleri önerge İsimlendirme Komisyonu'nda görüşülmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı.

Komisyonda kabul gören, cadde isminin "Prof. Dr. Ziya Selçuk" olarak değiştirilmesini içeren önerge, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem dışı söz alan AK Parti'li üye Sinan Burhan, Srebrenitsa soykırımının 24. yıl dönümü dolayısıyla konuşma yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı beşinci oturumunun yarın 17.00'de yapılacağı bildirildi.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı
 • ANKARA (AA) – Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin bugünkü oturumunda, belediye memurlarına sosyal denge hakkının eşit bir şekilde ödenmesi oy birliğiyle kabul edildi.
  Toplantıya başkanlık yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, meclis üyelerinin ramazan ayını tebrik etti, Gençlerbirliği'ni de yeniden Süper Lig'e çıkmasından dolayı kutlayarak oturumu başlattı.

  Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda, memurlara destek amacıyla hazırlanan "Sosyal Denge

 • Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı
 • ANKARA (AA) – Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 31 Mart'taki seçimlerin ardından bugün gerçekleştirilen ilk toplantısında, AK Parti ve MHP gruplarının "belediye şirketlerinin şeffaf yönetilmesi ve denetlemesine" ilişkin verdiği teklifin gündeme alınmadan reddedildiği belirtildi.
  Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından Yavaş başkanlığında ilk kez toplandı.
  Meclis Başkanvekillerinin seçiminin yapıldığı ve 2018 yılı