Pts. Eki 14th, 2019

Antakya Medeniyetler Korosu'ndan Barış Pınarı Harekatı'na destek

– Semavi üç din ve altı farklı mezhebe mensup kişilerden oluşan koro ile Leverkusen Musiki Cemiyeti’nin konserinde eserler Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla seslendirildi

HATAY (AA) – Antakya Medeniyetler Korosu ile Leverkusen Musiki Cemiyeti tarafından "Kardeş Korolar Konseri" verildi.

Semavi üç din ve altı farklı mezhebe mensup kişilerden oluşan koronun şefi Yılmaz Özfırat, Antakya Kültür Merkezi'ndeki konser öncesinde yaptığı açıklamada, koronun 200 kişiden oluştuğunu ve tüm üyelerinin Mehmetçiğin yanında olduğunu söyledi.

Leverkusen Musiki Cemiyeti Başkanı Münir Çelik de koro üyelerinin Almanya'da yaşayan Türklerden oluştuğunu, Hatay'da bulunmaktan ve Antakya Medeniyet Korosu ile birlikte konser vermekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Konserde, Türk sanat müziği eserleri, türkü ve ilahiler seslendirildi.

Konseri Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz'in yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve sanatseverler izledi.

Erdoğan: "(Barış Pınarı) Harekatımızı sonuna kadar götürmekte kararlıyız. Başladığımız işi bitireceğiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye Barış Pınarı Harekatı'yla en az 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar hayati önemde bir adım atmıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sadece terör örgütünün bir sözde siyasi organizması var, onun haricinde şu anda milletimiz yekvücut halinde."

Erdoğan: "(Barış Pınarı Harekatı) 700'ü aşkın havan topu bizim ülkemize, ilçelerimize atıldı. 18 şehidimiz, 200'e yakın yaralımız var."

Erdoğan: "Terör örgütlerine ve onların yularını elinde tutan şer odaklarına rağmen, terörü kaynağında yok etme irademizi asla sekteye uğratmadık."