Antalya'da atın bir kısmı kopan kuyruğuna başka atlardan alınan kıllarla ilave yapıldı

ANTALYA (AA) – Antalya'nın Korkuteli ilçesinde bir atın büyük bir kısmı kopan kuyruğu, başka atlardan alınan kıllarla uzatıldı.

Uzunoluk Mahallesi'nde yaşayan veteriner hekim Halil Bilgin, bakımını üstlendiği üç rahvan attan birinin bir süre önce kuyruğunun bir kısmının koptuğunu fark etti.

Bilgin, "Asım" isimli atının kuyruğunun ekleme yapılarak uzatılması için kuaför Fikret Kavurt'tan yardım istedi.

Kavurt, 2,5 saat süren çalışmayla başka atlardan aldığı kılları saç kaynağı yöntemiyle hayvanın kuyruğuna ekledi.

Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, üç yaşındaki atının kuyruğunun büyük kısmının koptuğunu görünce moralinin bozulduğunu söyledi.

Görünüşünün yanı sıra psikolojisinin de bozulduğunu düşündüğü atı için ne yapabileceğini araştırmaya başladığını anlatan Bilgin, "Eşimin de yönlendirmesiyle kadınların kaynak yöntemiyle saç ekleme yaptırdığı aklımıza geldi. Hemen ilçemizde bulunan kuaför Fikret Kavurt arkadaşımı aradım." diye konuştu.

Kavurt'un ricasını kabul etmesi üzerine diğer atların kuyruklarını seyrelterek kıl topladıklarını belirten Bilgin, daha sonra atını yeni kuyruğuna kavuşturduklarını dile getirdi.

Bilgin, "Sağ olsun kuaför arkadaşım sayesinde psikolojisi ve görselliği bozulan atım, eski günlerine geri döndü. At, kuyruğunun yerine geldiğini hissetti. Kaynak yapıldığı günden sonra atımın neşesi yerine geldi." ifadesini kullandı.

– "Onu mutlu ettiğimize inanıyorum"

Fikret Kavurt ise hayvanları çok sevdiği için arkadaşının isteğini çevirmediğini söyledi.

İlk başta tedirgin olduğunu aktaran Kavurt, "Yıllardır kadınlara yaptığım kaynağı bir ata uygulamak, beni de çok heyecanlandırdı. Hayvanların da bu tarz dokunuşlara ihtiyacı var. İşlemi yaparken at sakin durarak bize yardımcı oldu. İki buçuk saat uğraştık ve yaptık. Onu mutlu ettiğimize inanıyorum. Bu işlemi bitirdiğimde gözlerinden ne kadar mutlu olduğunu hissettim." sözlerine yer verdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, lojistik şirketi DHL Supply Chain ile dağıtım iş birliğine giderek "Koçtaş Kapımda" uygulamasını hayata geçirdi.

Şirket açıklamasına göre, Koçtaş'ın dijital kanalları olan "koctas.com.tr", Koçtaş mobil uygulaması ve mağazalardaki hızlı sipariş ekranlarından (kiosk) alışveriş yapanlar, ürünlerini "Koçtaş Kapımda" ile hızla ve hasarsız bir şekilde teslim alıyor. "Koçtaş Kapımda" ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Muğla, Antalya ve İzmit'te hizmet veriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koçtaş Ticari Gruptan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Kesimer, özellikle pandemi döneminde müşterilerinin online alışverişe yöneldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu noktada biz de Koçtaş olarak müşteri deneyimi, dijitalleşme, tedarik zinciri, lojistik ağı ve verimlilik çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza hız verdik. Dijital platformlarda müşterilerimize pürüzsüz bir alışveriş deneyimi sunmak için yatırımlarımızı aralıksız sürdürdük. Bu dönemde kargo ve lojistik hizmetleri hiç olmadığı kadar önemli bir noktaya geldi. Müşteri odaklı yaklaşımımızla hızlı ve sorunsuz teslimat yapmak için DHL Supply Chain ile dağıtım iş birliğine başladık ve 'Koçtaş Kapımda' uygulamasını devreye aldık. Artık dijital kanallarımızdan satılan tüm ürünlerin teslimatı Koçtaş Kapımda ile gerçekleşiyor. Bu hizmetimiz ile birlikte teslimat performansımızı yüzde 100'e ulaştıracağız."

DHL Supply Chain Türkiye İş Geliştirme Direktörü Ömür Özkardeşler de "Son dönemde e-ticaret hacmindeki artış ve yaşanan dalgalanmalar, tedarik zinciri süreçlerinde, müşteri beklentilerinin merkezde olduğu farklı çözüm ihtiyaçlarını doğurdu. Bu kapsamda iş ortağımız Koçtaş ile birlikte oluşturduğumuz e-ticaret dağıtım modeliyle dijital satış kanalı teslimatlarının müşteri beklentilerine uyumlu olarak sağlanmasını garanti altına aldık. Bu anlamda müşterilerimizin ve onların müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutarak güçlü altyapımızla sürdürülebilir çözümler üretmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

ANTALYA (AA) – Müsabakalar öncesi Cumhuriyet Meydanı’nda kortej yürüyüşü yapıldı. Elmalı Ömer Paşa Camisi’nde mevlit okutuldu, Kırkpınar eski başpehlivanlarından Recep Gürbüz, kabri başında yapılan dua ile anıldı.

İlk gün alt boyların mücadele ettiği güreşler, 5 Eylül Pazar günü yapılacak başpehlivanlık final müsabakasıyla sona erecek.

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 669 yıldır devam eden Türk’ün ilk er meydanı Elmalı Güreşleri’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle geçen yıl düzenlenemediğini hatırlattı.

Güreşlerin bir yıl aradan sonra tekrar düzenlenmesinden dolayı büyük bir sevinç, mutluluk ve onur duyduklarını dile getiren Öztürk, güreşçilere başarılar diledi.

Muhabir: Mehmet Çakmak