Antalya'da havadan trafik denetiminde 73 sürücüye 21 bin 280 lira ceza

ANTALYA (AA) – Antalya'da havadan trafik denetiminde 73 sürücüye 21 bin 280 lira ceza uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kent trafiği havadan seçici göz, helikopter ve drone ile 10-16 Mart'ta denetlendi.

Sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli üst düzeyde tutulabilmesinin amaçlandığı denetimlerde, "Sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, kara yolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak, park etmek" gibi ihlaller değerlendirildi.

Denetimlerde, 73 sürücüye 21 bin 280 lira ceza uygulandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

KASTAMONU (AA) – Kastamonu'da jandarma ekiplerince drone ile yol kontrolü yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Devrekani 5'inci Jandarma Trafik Timi ve Jandarma Asayiş ekipleri tarafından, Devrekani-Çatalzeytin kara yolunda drone ile trafik denetimi gerçekleştirildi.

Denetimde 43 araç kontrol edildi.

Denetimde kural ihlalinde bulunan araç ve sürücü tespit edilmedi.

KASTAMONU (AA) – Uluslararası D-100 kara yolunun Kastamonu sınırları içindeki güzergahta, jandarma tarafından helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarını önlemek amacıyla hayata geçirdiği eylem planı kapsamında uygulamaya konulan helikopterle trafik denetimi, Kastamonu Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timi ile Tosya Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince gerçekleştirildi.

D-100 kara yolunda oluşturulan trafik uygulama noktaları ile jandarmaya ait Skorsky helikopterindeki görevlilerce 83 araç ve sürücü kontrol edildi.

Uygulamada, kural ihlali yapan sürücü tespit edilmedi.

Denetimlerin sürdürüleceği bildirildi.