Antalya'da sahillerde yoğunluk – 30.09.2018

(AA) – 'da sıcak havayı fırsat bilenler sahil kesimlerinde yoğunluk oluşturdu.

"Turizmin başkenti" Antalya'da, güneşli günler devam ediyor. Hava sıcaklığının 27, nem oranının yüzde 60, deniz suyu sıcaklığının ise 28 derece ölçüldüğü kentte, bazı turistler ve vatandaşlar plajlarda zaman geçirdi. Tatilciler, Konyaaltı Sahili başta olmak üzere plajlarda güneşlenip, denize girdi.

4. Bölge Müdürü Davut Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'nın eylül ayı uzun yıllar sıcaklık ortalamasının 31 derece olduğunu, bugün ölçülen 27 derece sıcaklığın ekim ayı ortalaması olduğunu belirtti.

Nemden dolayı hissedilen sıcaklığın daha yüksek olduğunu ifade eden Öztürk, "Pazartesi gününden çarşamba gününe kadar bölgemizde yağış görünüyor. Perşembeden sonra ise yağışlar biterek hava sıcaklıkları 30 dereceye kadar yükselecek." dedi.

 • Antalya'da plajlarda yoğunluk
 • ANTALYA (AA) – "Turizmin başkenti" Antalya'da güneşli havayı fırsat bilenler, plajlarda yoğunluk oluşturdu.
  Hava sıcaklığının en yüksek 24, deniz suyu sıcaklığının ise 23 derece ölçüldüğü kentte, Antalyalılar ve turistler hafta sonunu güneşli havanın keyfini çıkararak geçiriyor.
  Yerli ve yabancı turistler ile bazı kent sakinleri, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde denize girdi. Denize girmeyenler ise sahil kenarında kitap

 • Antalya plajlarında sıcak hava yoğunluğu
 • ANTALYA (AA) – Hava sıcaklığının 38 derece ölçüldüğü Antalya'daki plajlarda yoğunluk yaşanıyor.

  Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği kentte, yerli ve yabancı turistler, plajlara, park ve bahçeler ile mesire alanlarına akın etti.

  Dünyaca ünlü Konyaaltı sahili ile Lara plajlarında yoğunluk oluşturanlar yüzerek serinlemeye çalıştı. Bazı tatilciler ise plajlarda çadır kurdu.
  Çocuklar, kuğu, kurbağa, ördek, flamingo figürlerindeki deniz yataklarında eğlenceli